Місто і регіон

Ніжин-озеро самоочистилось? | Ніжин

Наразі ситуація на Ніжин-озері значно покращилась – вода набула свого природного кольору, лише подекуди залишився осад. Також у Ніжинській міській раді відбулась нарада за участі фахівців і правоохоронних органів. Служби, які брали воду на аналіз, прозвітували про результати. Воду проаналізовано за одинадцятьма параметрами. Всі показники в нормі, лише перевищено вміст сульфатів у воді. За словами доцента кафедри хімії НДУ ім. М.Гоголя Олега Москаленка, збільшений вміст сульфатів свідчить лише про те, що у навколишніх господах використовуються засоби, що їх містять, а рештки потрапляють в озеро зі стічними водами та опадами. Щоправда, це не несе жодної загрози.

У водоймі не виявлено загибелі живих організмів, що вказує на нетоксичність речовини, що надала воді рожевого забарвлення, а отже, не несе загрози флорі та фауні водойми. Як зазначає начальник Держпродспоживслужби Віктор Рафальський, червоний осад залишається на фільтрі, а це вказує на неорганічне походження барвника. Згодна з цією думкою і фахівець Ніжинського міськрайвідділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України». У Ніжині зроблять хімічний аналіз мулу із озера та продовжать з’ясовувати причини і наслідки цієї події.

Джерело: cheline

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!