Україна і світ

Невдовзі українці зможуть платити менше за газ, – Юрій Вітренко

Невдовзі українці зможуть платити менше за газ, – Юрій Вітренко

Сьогодні, 2 березня, Україна стикнулася із новою проблемою – у розпал негоди “Газпром” зменшив тиск в українських трубах. Проте, що відбудеться, якщо Росія все ж таки запустить “Північний потік-2” в обхід Україні?

Про це прямому ефірі 24 Каналу розповів директор з розвитку бізнесу компанії “Нафтогаз” Юрій Вітренко.

Експерт зазначив, що якщо до 2020 року теоретично не буде транзиту через Україну, наша країна повинна видобувати газу рівно стільки, скільки вона споживає. Саме оптимізацією об’ємів, які потребують споживачі і займається “Нафтогаз” на часі. Такі дії призведуть до того, що Росія більше не зможе шантажувати Україну зменшенням тиску в трубах, адже ми зможемо обходитися і без газу сусідньої держави.

Всі гроші, які “Нафтогаз” отримає від Стокгольмського арбітражу інвестуватимуться у придбання ліцензій для більших обсягів видобутку газу для українських домогосподарств, аби вони менше платили. Адже споживачі платять не ціну, а обсяг помножений на ціну. Відповідно, коли обсяг менший, то люди менше витрачають на газ. В такому випадку Україна зможе навіть експортувати газ за кордон, – наголосив Юрій Вітренко.

Також експерт наголосив на тому, що в екстренних ситуаціях наша країна зможе використовувати труби не лише для експорту в Європу, але й для імпорту в країну.

Джерело Телеканал новини «24»
02.03.2018