Місто і регіон

Нехай співає вигін й Ярмаківка, тобі на славу, рідно Черняхівко! | Ніжин

Хвилюються жита в подолі золотім,
І солов’ї в садах співають дзвінко,
За цей щасливий спів,і ласку матерів,
Люблю тебе я рідна Черняхівка…
Ці слова написані уродженцем Черняхівки Миколою Зеленським, які звучать раз на рік, над селом, адже за традицією, на свято Трійці (зелену, клечальну неділю), відзначають тут потрійне свято: День села, храмове свято та зустріч з випускниками. Саме в цей день з’їжджаються до свого рідного куточка люди, які тут народилися, виросли, де відчули справжню материнську ласку та турботу, цінні поради батька та настанови своїх мудрих порадників – вчителів. В цей день село, як завжди, радо зустрічає гостей з усіх куточків України.

Урочиста частина свята відбулась біля приміщенні Будинку культури.
Розпочала свято традиційно Черняхівський сільський голова Валентина Щербина. Вона коротенько заглибилась в історію села та «пройшлася» теплими словами по сьогоденню, привітавши односельців та подякувала тим людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села. Побажала селу розквіту, міцного здоров’я та добробуту громаді, наголосивши, що такі свята дають людям надію на краще життя і спонукають вірити в себе і у свої можливості. Приєдналися до слів привітання й депутати Ніжинської районної ради Анатолій Іващенко та Віктор Радченко. Сільський захід  відвідали й депутат Ніжинської міської ради, заступник міського голови (уродженець села) Сергій Дзюба та головний лікар стоматологічної поліклініки м. Ніжина Віталій Ярошенко. 
Свято розпочалось із концертної програми. Над Черняхівкою лився золотий голос Наталії Нещерет (дівоче Кудряшова), якій акомпанував та також співав лідер легендарного  гурту 70- х «Піснедари» – Віктор Іванько.
До урочистого концерту підійшли з творчістю. Готувалися серйозно. Адже таке дійство у селян буває практично раз на рік. Ведуча концерту – фахівець із соціальної роботи Ніжинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Глущенко від усього серця вітала теплими словами односельчан. Зі сцени згадали і тих хто народився цього річ в селі, багатодітні  сім’ї, жителів ювілярів та назвали імена вчителів, які відійшли у вічність.
До будинку культури сходилися та з’їжджалися колишні школярі. Час зустрічі лине мов на крилах вітру: теплі хвилини спілкування, обміну життєвим досвідом, радістю та спогадами. Кожен з випускників ділився прожитим після школи роками, а ювілярів з 50- им стажем нагородили медалями. Слід зазначити, що на святі випуску був присутній найстарший, працюючий вчитель Черняхівської школи Олександр Миколайович Дем’яненко, якому виповнилося 82.
Завітав на свято й найстарший «школяр», який покинув шкільну парту аж 76 років тому, а це почесний житель села, учасник бойових дій ВВв – Іван Іванович Касян, якому нині 92.
Вихованці місцевого дитячого садочку  вітали земляків музичними композиціями, які присвячувались і Україні, і рідному краю, і рідним батькам. Також заспівали юні солістки: Крістіна Глущенко, Софія Ярмак, Аліна Дзюба.

Окрім концерту гості та жителі села могли пригоститися напоями від спонсора – місцевого аграрія. Свято закінчувалось, та людям не хотілося розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини в Черняхівку.

Тетяна Марченко

 

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
06.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook