Місто і регіон

Небезпечні перевезення на Ніжинщині: відсутність поручнів та двері, що не зачиняються | Ніжин

Автобус, що прямував за маршрутом «Ніжин-Іваниця» вразив мене у найгіршому сенсі цього слова. В касі автовокзалу, як виявилось, на цей автобус можуть продати “безкінечну” кількість квитків. В квитанції навіть зазначено «на вільне місце». Та як виявилось пізніше, там не те що ніде сісти, а й стояти ніде. Люди чекали автобус на автостанції і вишиковувались в чергу, аби по приїзду транспорту встигнути зайняти місце, але, коли автобус приїхав, я особисто, як журналіст, була шокована: людям не було куди заходити. Кондуктор, як завжди, кричала: «Просувайтесь до середини». Люди обурено відповідали: «Нікуди, вже занадто тісно». На що у відповідь почули: «Обіймайтесь значить». То такий сервіс відповідає зазначеній в квитанції вартості – 40, 02 грн?

Та це не все… Одна справа їхати стоячи, але, коли  на кожній зупинці водій продовжував збирати пасажирів, а кондуктор просила закрити двері з тієї сторони – це вже було занадто. На наш викрик: «Ну скільки можна, людям вже не сила так тіснитись?», не було жодної реакції. Чому ж водій та кондуктор а головне – перевізник, забули про безпеку пасажирів? Жодного поручня… Люди тримались за полички, які слугують для багажу…

 Які ж в такому випадку і обов’язки перевізника? Звертаємось до Постанови Кабміну Про затвердження Правил надання послуг
пасажирського автомобільного транспорту

 

В пункті №9 читаємо по те, що транспортні засоби повинні відповідати вимогам безпеки, охорони праці та екології, державним стандартам, мати відповідний сертифікат, бути в належному технічному і санітарному стані. Автобус про який йде мова у статті, як бачимо по фото, нормам безпеки не відповідає. Далі №22 пункт – Максимально дозволена кількість пасажирів для перевезення в автобусі визначається згідно з паспортом заводу-виготовлювача та нормативно-правовими актами Мінтрансу. То невже Мінтранс дозволив необмежену посадку пасажирів в автобусі?

Пасажир зобов’язаний сидіти або стояти (якщо це дозволено) в передбачених для цього місцях, триматись за поручень або інший пристрій. Як бачимо на фото, умови для стоячих пасажирів не передбачені. Далі ж читаємо: пункт №34. Пасажир не має права: під час руху відволікати увагу водія від керування автобусом і заважати йому при цьому та перешкоджати закриттю дверей. Все це пасажири були просто вимушені робити, адже при такій посадці і наповнюваності автобуса інакше не виходило.

Аби з’ясувати, чому перевізник ігнорує правила безпеки перевезення пасажирів звернулись до одного з перевізників міжміського сполучення. Він зазначив, що так, дійсно, так проблема існує і в неї існує є дві сторони медалі. «Немає рентабельності перевозити людей, якщо рахувати лише сидяі місця, адже зараз зросли і податки, і ціни на паливо-мастильні матеріали, а також на запчастини», – пояснив перевізник. Також він зазначив, що не можна ж відмовити людині, яка стоїть на зупинці і хоче дістатись до місця призначення та продовжив: «Звичайно з цим будемо щось робити, можливо збільшувати кількість транспорту на один маршрут. До кінця літа ця проблема має вирішитись».

Марина Волинець

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
12.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook