Україна і світ

Не війна на Донбасі: екс-посол США назвав найважчу “хворобу” України

Найбільшого удару та найбільших збитків Україні завдають не бойовики і збройний конфлікт на сході країни, а корупція.
Україна стала “полем битви” між Заходом і Сходом та, незважаючи на західні санкції, країна на східному фланзі НАТО, як і раніше, охоплена війною, розмірковує у своєму блозі на Fox News колишній посол США і прес-секретар Держдепартаменту Адам Ерелі.
Проте, “не боротьба з “проросійськими сепаратистами” є набільшою проблемою для держави. “Раком, який стрімко руйнує Україну”, Ерелі називає саме корупцію.
У 2015 році у списку найбільш корумпованих країн, за даними Transparency International, Україна посіла 130-е із 168 місць. Гірше, ніж Росія, зазначає дипломат: останній дісталася 119-а сходинка.
7 липня держсекретар США Рекс Тіллерсон призначив Курта Волкера спеціальним представником США в Україні, нагадує колишній посол. Необхідний, але аж ніяк не достатній крок, вважає Ерелі. Виконання Мінських угод дозволить знизити рівень насильства в країні, але не вилікує її, впевнений американський політик.
Так, згідно з результатами опитування, проведеного Європейської Бізнес Асоціації та провідної незалежної інвестиційної компанії України Dragon Capital, “головною перешкодою для інвестицій в економіку України також вважається масштабна корупція та відсутність довіри до судової системи”, йдеться у публікації. Більше того, вищеназвані проблеми в державі існували ще до того, як Росія розпочала свою агресію на сході України.
Гниття, що вразило важливі демократичні інститути України, становить основу проблеми, адже чиновники, які покликані просувати антикорупційну політику, самі замішані в корупційних махінаціях, – обурюється Ерелі.
“Під час зустрічі з президентом України Петром Порошенко віце-президент США Майк Пенс наголосив на необхідності “подальших реформ для викорінення корупції, поліпшення умов реалізації програми Міжнародного валютного фонду для України”. Його слова зачепили саму суть “епідемії”. Для позбавлення від “раку корупції” Україні потрібно радикальна операція”, – запевняє екс-посол.

Джерело Телеканал новини «24»
17.07.2017

Related Articles

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Close

Adblock виявлено

Please consider supporting us by disabling your ad blocker