Україна і світ

Не треба повчати Україну, – Кравчук різко відповів Польщі

Не треба повчати Україну, – Кравчук різко відповів Польщі

Не можна, щоб одна суверенна країна намагалася бути вчителем для іншої.

Таку думку висловив перший президент України Леонід Кравчук, коментуючи напружені українсько-польські відносини, передає видання Rzeczpospolita.

“Не можна вчити Україну, що їй робити, кого вважати за героїв, а кого – ні. Я народився в Україні, але тоді це була територія Польщі. Мого батька і матір, які працювали на польських поселенців, вважали хамами і бидлом”, – зазначив він.

За словами Леоніда Кравчука, якщо Поьща хоче мати добрі відносини з Україною, то ці відносини повинні бути рівноправними – жодних “вчителів” та “учнів”.

Ми раділи і вважали Польщу за лідера. Але Польща вирішила бути вчителем. Польща не може вирішувати нашу внутрішню і зовнішню політику,
– переконаний політик.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда звинуватив українців у знищенні в 1944 році польського села Гута Пеняцька біля Львова, однак разом з тим підкреслив, що поляки прагнуть хороших взаємин із українцями, але майбутнє треба “будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні”.

Окрім того, 1 лютого Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів, який згодом підписав Анджей Дуда.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018