Україна і світ

Не сприймаємо мови заборон і обмежень, – Клімкін про польський закон про “бандеризм”

Не сприймаємо мови заборон і обмежень, – Клімкін про польський закон про "бандеризм"

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін гостро відреагував на прийняття Сенатом Польщі закону про Інститут національної пам’яті, у якому йдеться про заборону “бандерівської ідеології”.

Про це Павло Клімкін вдень у четвер написав на своїй сторінці у Twitter.

На його переконання, “рішення польського парламенту спрямоване не на дискусію щодо історичної правди, а побудову історичної міфології”.

Введення в юридичну площину терміну “злочини українських націоналістів” посилює однобічні стереотипи і провокує реакцію у відповідь. Ідея визнати якісь нації злочинними веде в нікуди,
– наголосив глава українського МЗС.

Він наполягає, що Україна завжди виступала і виступатиме “за рівноправний діалог і стратегічне партнерство з Польщею”.

“Але не сприймаємо мови заборон і обмежень та поділяємо занепокоєність наших міжнародних партнерів щодо згаданого закону. Готові до об’єктивного діалогу і спільно вивчати факти, а не міфи”, – написав Клімкін.

Раніше на ухвалення Сенатом Польщі скандального закону різко відреагував Президент України Петро Порошенко.

26 січня з’явилась інформація, що Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Закон передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів і стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, але не стосується дослідників.

У ніч на 1 лютого цей закон про “заборону бандерівської ідеології” ухвалив Сенат Польщі.

Джерело Телеканал новини «24»
01.02.2018

Facebook
Close