Україна і світ

Не “Джевелінами” єдиними: США не зупинить військову допомогу Україні, – експерт

Не "Джевелінами" єдиними: США не зупинить військову допомогу Україні, – експерт

Наданням протитанкових ракетних комплексів “Джавелін” військова допомога США Україні не обмежиться.

Про це заявив старший дослідник аналітичного центру American Foreign Policy Council Стівен Бланк, пише видання “Українська правда”.

“Немає підстав вважати, що сама лише відправка ракет “Джавелін” (які ще мають прибути до України) достатня, щоб засвідчити серйозні наміри США та переконати Путіна вивести війська з України”, – вважає експерт.

Він наголосив, що Україна досі має серйозну потребу у засобах військового спостереження та збору інформації, засобах радіоелектронної боротьби для протидії російським безпілотникам та розвідці. Також Україні необхідно з нуля відбудувати свої ВМС.

Щоб примусити Путіна відступити, Захід має не лише підтримати реформи в українській оборонній галузі, урядові та економічні реформи, а й надати їй військову техніку, яку вона не здатна виробляти самостійно,
– переконаний експерт.

При цьому він наголосив, що оборонна галузь України значно розвинулась з 2014 року. Однак вона “нерівня технологічному рівню Росії у сфері військової розвідки та засобів радіоелектронної боротьби, які використовуються для наведення вогневих ударів”.

Також експерт додав, що Україна теж могла б допомогти НАТО, наприклад “українські транспортні сили можна використати для швидкого перекидання сил із Заходу до Центральної Європи та Польщі”. Таке рішення дало б політичним сигналом Москві.

Що таке “Джевелін”? Це переносний протитанковий ракетний комплекс, які виробляють підприємства Raytheon та Lockheed Martin. Ракети призначені для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об’єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості — гелікоптерів або безпілотників.

Джерело Телеканал новини «24»
12.02.2018

Facebook
Close