Україна і світ

НАЗК виявило порушення у звітах 16 політичних партій: з них дві парламентських

НАЗК виявило порушення у звітах 16 політичних партій: з них дві парламентських

У звітах 16 політичних партій Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) зафіксувало порушення за другий квартал 2018 року. Серед них дві парламентські партії: “Батьківщина” та “Блок Петра Порошенка”Солідарність”.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

За інформацією агентства, 28 вересня та 5 жовтня 2018 року на засіданнях НАЗК було ухвалено рішення про затвердження 27 висновків про результати аналізу звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за другий квартал 2018 року.

У звітах 16 партій зафіксували порушення, зокрема, “встановленого порядку подання або строків подання Звіту політичної партії та встановленого порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, за що передбачена відповідальність за статтями 212-21, 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення”.

Правопорушення зафіксовані у Звітах таких політичних сил:

– Блок Петра Порошенка “Солідарність”
– Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
– Соціал-демократична партія
– Українська народна партія
– Патріот
– Наш край
– Соціал-демократична партія України (об’єднана)
– За життя
–Партія Народний порядок
– Європейська ліберальна партія
– Рух нових сил Михайла Саакашвілі
– Національний корпус
– Українська республіканська партія
– Слов’янська партія
– За конкретні справи
– Основа

Варто зазначити, що порушення статті 212-15 карається у вигляді штрафу для громадян від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів і для посадових осіб — від 100 до 130 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону.

Нагадаємо, у Нацагентстві із запобігання корупції проанонсували запуск автоматизованої перевірки декларацій. З-понад 3,5 мільйонів декларацій в ручному режимі перевірено лише 350.

Джерело Телеканал новини «24»
08.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: