Україна і світ

Навіщо створювати “ноїв ковчег” для мікробів: пояснення

Навіщо створювати "ноїв ковчег" для мікробів: пояснення

Зі слів науковців, спостерігається зменшення різноманітності мікробіоти людини, що викликає розвиток серйозних захворювань. Щоб цього уникнути, варто створити сховище відомих мікроорганізмів.

Таку думку висловила команда науковців під керівництвом дослідників з Ратгерського університету в Нью-Брунсвику, йдеться у статті журналу Science.

Вони вважають, що біологічне різноманіття таких організмів необхідно зберегти: якщо воно продовжить зменшуватися, це викличе незворотні наслідки для здоров’я всієї людської популяції.

via GIPHY

Всі мікроорганізми, що знаходяться в симбіозі з людиною, називають мікробіотою, або мікрофлорою. Їх налічується трильйони. Тільки в одному кишечнику живе кілька сотень видів мікроорганізмів, більшість з яких – бактерії (найбільш відомий їхній представник – кишкова паличка). У мікробіоту також входять мікроскопічні гриби і найпростіші, наприклад інфузорія. Ці мікроорганізми необхідні для нормального функціонування тіла людини. Так, бактерії в кишечнику беруть участь в процесі перетравлення складних вуглеводів і виробляють вітаміни.

Автори статті в Science вважають, що зміни в мікробіоти людини, що відбуваються одночасно з індустріалізацією суспільного життя, негативно позначаються на загальному стані його здоров’я. Як приклад вони наводять різке зростання захворювань, пов’язаних з метаболізмом, імунною системою, а також когнітивних порушень, який стався з часів Другої світової війни. Справа в тому, що число випадків захворюваності діабетом, астмою, ожирінням виросло в першу чергу саме в промислово розвинених країнах.

via GIPHY

Індустріалізація суспільства, згідно вченим, істотно корелює зі зменшенням різноманітності мікробіоти людини. Так, різноманітність мікроорганізмів в кишечнику південноамериканських індіанців в два рази вище, ніж у здорових людей в Сполучених Штатах. При індустріалізації змінюються багато чинників, що впливають на організм людини: і вода, яку він п’є, і їжа, і повітря. Все це в сукупності призводить до серйозних змін мікрофлори.

Щоб уникнути подальшого зменшення різноманітності мікробіоти, вчені пропонують створити своєрідний «ноїв ковчег» для мікроорганізмів, симбіотичні існуючих в людині. Дослідники порівнюють його зі Світовим семенохраніліща на Шпіцбергені – безпечним сховищем зразків насіння основних сільськогосподарських культур.

Вчені припускають, що збирати мікроорганізми для сховища потрібно у представників віддалених латиноамериканських і африканських популяцій з найбільшою різноманітністю мікробіоти поряд з жителями розвинених країн. Безсумнівно, для такого проекту будуть потрібні великі грошові вкладення і людські ресурси. Крім того, практична користь введення мікроорганізмів в тіло людини для запобігання захворювань поки вивчена недостатньо добре.

via GIPHY

Що таке мікробіота людини? Це збірна назва мікроорганізмів, що перебувають у симбіозі з людиною.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Джерело Телеканал новини «24»
09.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: