Україна і світ

Навіщо Кремлю нова прес-конференція Януковича – версія політолога

Навіщо Кремлю нова прес-конференція Януковича – версія політолога

Екс-президент України Віктор Янукович анонсував проведення прес-конференції у Москві. Однак, це не бажання самого президента-втікача, а більшою мірою наказ Кремля.

Таку думку висловив український політолог, журналіст Кирило Сазонов у блозі для видання news.eizvestia.

Як відомо, 2 березня о 10 ранку за Києвом екс-президент України Віктор Янукович проведе прес-конференцію у Москві. У анонсі сказано, що Янукович має назвати “компромат” на українську владу.

За його словами, це типовий сценарій Кремля в разі провалів в усіх напрямках. Саме тоді в Росії згадують про українську тему. Саме тому зараз знову “дістали з нафталіну похмурого Януковича, з сенсаційними викриттями”.

“Козир Кремля відверто слабенький. Популярність в Україні у цього персонажа трохи нижче плінтуса, особливою симпатією в Росії Янукович теж не користується. Що стосується західного читача, то там вже взагалі насилу згадають, хто це і звідки. Але на безриб’ї, як кажуть, можна зробити рибою кого завгодно”, – пише Сазонов.

На його думку, прес-конференція Януковича потрібна Кремлю для створення картинки, як альтернативи розвитку процесу в українському суді.

“На самого підсудного плювати всім – Кремлю, Києву, навіть його адвокатам. Але загальна картина окупації Криму Росією виходить досить докладною і аргументованою. Хто, коли і якими силами захоплював об’єкти – з прізвищами і точним часом. Хто вів переговори, робив заяви і віддавав накази. Янукович лише пішак у великій грі Кремля і на суді це стало очевидним”, – додає журналіст.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018