Україна і світ

Наступний Синод щодо питання автокефалії буде технічним, – експерт про рішення Томосу

Наступний Синод щодо питання автокефалії буде технічним, – експерт про рішення Томосу

Фактично, наступний Синод щодо надання автокефалії буде технічним, адже до цього Україні вже повинні відбутися організаційні питання, які пов’язані з інституюванням Помісної церкви.

Таку думку висловив релігієзнавець Олександр Саган у прямому ефірі 24 каналу.

Як зазначив експерт, у четвер, 11 жовтня, було прийнято протокол про наміри, які є надзвичайно серйозними. “Пункт прийнятого рішення – по-перше, про те, що відновлюється канонічне спілкування з патріархом Філаретом та предстоятелем автокефальної церкви Макарієм, а по-друге, про те, що Київська митрополія відновлюється в тих правах, в яких була до 1686 року”, – сказав він.

Фактично, наступний Синод щодо надання автокефалії Українській православній церкві буде технічним, адже до цього Україні вже повинні відбутися організаційні питання, які пов’язані з інституюванням Помісної церкви. А це робиться швидко, якщо є бажання, а сьогодні ми бачимо, що народ цього потребує, а відповідно буде результат,
– заявив Олександр Саган.

Він також розповів, що сподівається, що в Україні різні церкви зможуть легко об’єднатися в одну. “Я думаю, що на сьогодні таке бажання об’єднатися в українців є. Це підтверджено зверненнями єпископів до Вселенського патріархату, а також столичною боротьбою українських парафіян за свою автокефалію, адже ця ідея з’явилася не вчора і навіть не в 90-ті роки – це ще початок минулого століття”, – запевнив релігієзнавець. 

І додав, що український народ дуже довго це виборює, тому заради такої великої мети певних ієрархів, що мають особисті амбіції, зможуть поступитися цьому. 

Нагадаємо, на засіданні Синоду Вселенського патріархату було прийнято рішення затвердити надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Святий Синод обговорив питання помісної церкви в Україні, яку вважаю своєю законною територією.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: