Місто і регіон

Найстарішу жінку України привітали з 117-річчям

Голова Семенівської районної адміністрації Сергій Деденко повідомив у соціальних мережах: «Вчора з сільським головою Жадова Сергієм Помазком привітали з 117-ти річчям найстаршу жінку України Христину Аврамівну Нагорну. Побажали їй здоров'я та довгих років. Щось мені підказує, що Христина Аврамівна може бути найстаршою жінкою на планеті!!!».

Найстарішу жінку України привітали з 117-річчям

Минулого року її вік, як рекорд України, було засвідчено відповідним документом.

З Вікіпедії: Христи́на Авра́мівна Наго́рна (нар. 1 липня 1900, с. Жадове Семенівського району Чернігівської області) — українська довгожителька.

Життєпис
Христина Нагорна все життя мешкає в селі Жадове Семенівського району Чернігівської області. За її ж розповідями, народилася на косовиці:

«— Батько пішов гребти сіно. А матері приказав дома сидіть. Не послухала. Прийшла і собі у поле. Батько на неї — маскальов. Попало усім. А як погребли, то матір ухватило. За купку заховалась і дитятко родила. Нема пелюшок, то мене у фартух — і на село. А пупа не зав'язали. Прийшла баба, пупа зав'язала, але сказала, що згадили дєтьонка. Ростиме, а краски не буде, нещасливе буде»

Коли Христині було п'ять років, померла мати, тож росла з батьком та мачухою. Пропрацювала більше 30 років у колгоспі: біля коней, свиней, курей, двадцять років — біля корів. Як сама каже: «неграмотна і розписуватися не вмію», бо «до школи не віддавали». Але рахувати вміє.

Найстарішу жінку України привітали з 117-річчям

Баба Христя була відомою не тільки в районі, а й за його межами — знімала ляк, пристріт, лікувала болячки, а ще ворожила на картах.

У сто років ще тримала корову, а в 110 років ще порала город, розводила кролів, птицю.

Потрапила до Національного реєстру рекордів України як «найстарша жінка в Україні» — вік 116 років.

Любила шити і плести, але здоров'я очей вже не дає їй займатися улюбленим заняттям — майже не бачить.

Найстарішу жінку України привітали з 117-річчям

Сім'я

Чотири рази була заміжньою, але свого прізвища не міняла. Першим чоловіком був Андрій Ткачов, якого чекала шість років із солдатів. Коли одружилися 1926 року, то прожила з ним лише два місяці — помер. Другий чоловік — Федор Мисник (з 1928), третій — Сергій Пузієвський з Клімово, четвертий — Федір Ковальов із Семенівки.

Від першого шлюбу народилася дочка Галя (померла у 2000-му). Було в баби Христини четверо онуків, дванадцять правнуків. Правнуки живуть тут же, в Жадовому, але родичі між собою вже не спілкуються.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Уездные новости

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook