Україна і світ

Найсмішніші меми тижня: 210 спартанців Путіна, Гу Жва, здохнути у Сирії

Найсмішніші меми тижня: 210 спартанців Путіна, Гу Жва, здохнути у Сирії

Тиждень, що минає, відзначився чималою кількістю мемів. Найбільше припало прибічникам Путіна, проти яких США ввели санкції. Та й в Україні було над чим посміятися.

Санкції проти Росії

Тиждень розпочався з новини, яку всі давно очікували – США озвучили так звану “кремлівську доповідь”. Документ на понад 200 сторінок містить дані про російських чиновників, які збагатилися через наближеність до влади. Та найбільшу цікавіть викликав перелік цих осіб.

Загалом у списку міститься імена 210 російських топ-чиновників та олігархів. Але про можливі санкції проти них нічого немає. Та це у відкритій частині. Є ще закритий список. Там вже передбачені санкції проти росіян.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану “кремлівську доповідь”. До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які розділені на чотири категорії: “Президентська адміністрація”, “Кабінет міністрів”, “Інші високопоставлені політичні лідери” та “Олігархи”. Загалом 114 чиновників і 96 бізнесменів. Мінфін США не назвав джерела інформації для складання доповіді, але список “олігархів” (96 імен) цілком повторив рейтинг російських мільярдерів Forbes зразка 2017 року. У нього також потрапили керівники 19 російських держкомпаній.

Самі фігуранти “кремлівського списку” за один день втратили чималу суму.

Нацдружини

Топ-темою в Україні за минулий тижлень стали так звані “Національні дружини”. парамілітарне об’єднання, яке було створено ще минулого року, гучно про себе заявило в кінці минулого тижня, коли провело акцію-марш в центрі Києва.

Навколо їх створення одразу поповзли чутки: хто і чому їх створив, чим вони займатимуться? І чи законно вони діятимуть. Адже попри заяви командира “Національної дружини” Ігоря Михайленка, що ніякого патрулювання вулиць чи охорони громадського порядку з використанням зброї не буде, у самій організації заявили, що при патрулюванні вулиць українських міст “дружинники” матимуть легальну зареєстровану зброю.

Збитий російський Су-25 у Сирії

3 лютого з’явилась інформація про те, що у сирійській провінції Ідліб збито російський військовий літак-штурмовик Су-25. В Міноборони Росії повідомили, що пілот літака загинув. Спочатку була інформація, що пілотом літака виявився уродженець Сімферополя Роман Філіпов, який зрадив Україну. Однак згодом цю інформацію спростували. Хоча пілот і справді був з Криму.

https://twitter.com/proffmed/status/959903892262748163?ref_src=twsrc%5Etfw

У Росії знову 37-ий рік

У Росії тривають арешти за пости та висловлювання у інтернеті. Традиційно вироки отримують лише противники Путіна. Так, суд Москви заарештував на п’ять діб прес-секретаря політика Олексія Навального Кіру Ярмиш. Суд встановив, що Ярмиш ретвітнула відео для формування негативного образу одного з зареєстрованих кандидатів на пост президента Росії.

Раніше цей же суд заарештував на вісім діб прес-секретаря передвиборного штабу Навального Руслана Шаведдінова. Шаведдінов і Ярмиш 28 січня вели пряму трансляцію “Страйку виборців” по всій Росії на каналі “Навальний Live”. Своє місцезнаходження вони не розкривали.

При цьому прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, який відкрито агітував за свого начальника, отримав лише попередження від керівництва російського ЦВК.

Гу Жва

Редактор видання “Страна.ua” Ігор Гужва знову опинився у центрі скандалу. Вирішивши не очікувати результатів слідства та суду, він втік до Австрії, де попросив політичного притулку. Тому пропонуємо ще раз пригадати пісню Джо Дассен “Гу Жва” від Процишин офіційний & Вєсті UA.

Путін та косплей

Успіх інших світових тоталітарних лідерів не дають покою Володимиру Путіну. От він і намагається у всьому бути схожим на них. Але підробка ніколи не зрівняється з оригіналом.

Різне

https://twitter.com/beztabu_net/status/958278242821115904?ref_src=twsrc%5Etfw

https://twitter.com/vnf_m/status/959413422961160193?ref_src=twsrc%5Etfw

Джерело Телеканал новини «24»
04.02.2018

Facebook
Close