Україна і світ

“Нафтогаз” вніс передоплату за поставки у березні, але “Газпром” повернув гроші

"Нафтогаз" вніс передоплату за поставки у березні, але "Газпром" повернув гроші

НАК “Нафтогаз України” зробив передоплату російському монополісту “Газпром” за поставки газу у березні.

Проте, як інформує Reuters, “Газпром” цього платежу не прийняв, через буцімто відсутність якоїсь додаткової угоди.

У “Газпромі” з цього приводу заявили, що не відновлять поставки газу в Україну з 1 березня.

“Газпром” дійсно отримав грошові кошти від “Нафтогазу України” в оплату березневих поставок газу. Однак, як то кажуть, дороге яйце до Великодня. На сьогодні не узгоджено Додаткову угоду до діючого контракту з НАК “Нафтогаз України” на поставку газу, необхідну для початку поставок. Тому в цій ситуації ми, діючи в сумлінному ключі, повернули в повному обсязі суму, що надійшла від “Нафтогазу України”. Очевидно, що поставки газу з 1 березня для НАК “Нафтогаз України” здійснюватися не будуть,
– заявив заступник голови правління “Газпрому” Олександр Медведєв.

У “Нафтогазі” також зробили заяву з цього приводу, оцінюють відмову “Газпрому” від поставок газу, згідно з передоплатою, як порушення договору та невиконання рішення арбітражу.

“Нас дивує позиція “Газпрому”. Компанія виставила рахунок в рамках договору, зміненого арбітражем, рахунок був оплачений. Ми розцінюємо відмову “Газпрому” від поставки як порушення договору і невиконання рішення арбітражу. Ми купуємо газ тому, що виконуємо рішення арбітражу”, – цитує голову “Нафтогазу” Андрій Коболєв прес-служба НАК.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітражний суд зобов’язав російського монополіста “Газпром” доплатити НАК “Нафтогаз України” 4,63 мільярда доларів за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту.

Джерело Телеканал новини «24»
01.03.2018