Україна і світ

Надання автокефалії Україні: у РПЦ прогнозують майбутнє кровопролиття

Надання автокефалії Україні: у РПЦ прогнозують майбутнє кровопролиття

У РПЦ заявили, якщо Константинополь усе ж надасть Українській православній церкві автокефалію та позбавить УПЦ МП її “законних” прав, це може призвести до кровопролиття.

Таку заяву зробив голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон, передає інформаційна агенція ТАСС.

“Якщо УПЦ визнають церквою країни-агресора, як вони зараз кажуть, якщо її позбавлять законних прав, то ми можемо очікувати всього, чого завгодно – що розкольники візьмуть контроль над великими монастирями, такими як Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра”, – переконує священнослужитель.

Водночас він зауважив, що у такому разі, “звичайно, православні віряни будуть захищати ці святі місця та може початися кровопролиття”.

“Є закони, які вже розглядає Верховна рада України, що спрямовано на дискримінацію та ізоляцію Української православної церкви”. Зокрема, один із таких законів передбачає перейменування УПЦ МП в Російську православну церкву в Україні”, – підсумував митрополит.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок “вторгненням на канонічну територію Московського патріархату”. Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

Як розгортаються події наколо надання автокефалії УПЦ 

 • 15 вер
  2018

  З роллю духовних пастирів РПЦ не впоралася: як Росія могла вплинути на Єдину церкву в Україні

 • 13 вер
  2018

  Що чекає на прихожан Московського патріархату після надання автокефалії УПЦ

 • 7 вер
  2018

  Українська єдина церква та майно: як відбуватиметься перерозподіл

 • 7 вер
  2018

  В Порошенка заявили про політиків, які чинять перешкоди томосу

 • 3 вер
  2018

  Росія отримала гучного ляпаса: Україна може отримати Томос вже у жовтні

Джерело Телеканал новини «24»
16.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: