Україна і світ

“Національна дружина” – це… Ваша думка

"Національна дружина" – це... Ваша думка

28 січня 600 бійців “Національної дружини” влаштували в центрі Києва присягу. Громадськість неоднозначно поставилась до нового формування. А що думаєте Ви про “Національну дружину”?

Відомо, що ця громадська організація є крилом політичної партії “Національний корпус”, яка пов’язана з полком “Азов”, очолюваним нардепом Андрієм Білецьким. Останнього натомість пов’язують з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, адже саме МВС займалося формуванням полку “Азов”. Організвація “Національна дружина” була занована близько року тому, має осередки у 13 областях України і зараз до неї входить близько тисячі осіб.

Самі “дружинники” так пояснюють свою мотивацію: “Щоб патрулювати власні вулиці. Щоб захищати. Щоб чистити рідні міста від різноманітної гнилі, від алкашні до наркоманів та далі”. В організації запевняють, що “Національні дружини” не мають зброї і не є ні поліцейським, ні військовим об’єданням, проте співпрацюють із поліцією.

Утримуються “Національні дружини”, як ствердужють вони самі, коштами небайдужих бізнесменів і громадян, на кшталт до того, як підтримуються політичні партії. Але тут велике питання – хто саме, скільки, і на яких умовах дає гроші на таку діяльність “дружинників”. Саме тому соцмережі “загули” роздумами, кому могло бути вигідним створення такої структури і навіщо. Версій озвучили чимало, всі так чи інакше – з побоюваннями того, що “дружинники” не захищатимуть українців, як це декларують, а контролюватимуть їх в інтересах певних осіб.

А що думаєте про все це ви? Беріть участь в опитуванні на сайті “24”.

Джерело Телеканал новини «24»
02.02.2018

Facebook
Close