Україна і світ

НАБУ і надалі розслідуватиме справи про незаконне збагачення без висновків НАЗК

Чиновників і далі судитимуть за незаконне збагачення. Позафракційний депутат Яків Безбах через резонанс і зауваження від Європейських партнерів зняв з розгляду профільного комітет свої скандальні зміни до Кримінального процесуального кодексу.

Зміни передбачали, що Національне антикорупційне бюро зможе порушувати справи за статтею про незаконне збагачення лише після негативного висновку Національного агентства із запобігання корупції. Це означало, що статтю фактично ліквідували б. Адже як відомо, НАЗК протягом року перевірило лише 170 декларацій з понад мільйона поданих, а матеріали в НАБУ передали лише стосовно 7 високопосадовців. Законопроект розкритикувала посол Великої Британії Джудіт Гоф та українські антикорупційні громадські організації.

Наша позиція полягає в тому, що слід дочекатися рішення Конституційного суду і вже після цього приймати якість рішення стосовно закону,
– зазначив радник Консультативної місії ЄС з питань прокуратури Іан Річардсон.

Проте у автора провокативних змін до закону знайшлися виправдання.

“Ми не будемо відкликати зміни до закону, ми просто не будемо їх розглядати. Пізніше ви побачите, що ці зміни будуть необхідні, але трохи пізніше”, – зауважив Безбах.

Джерело Телеканал новини «24»
07.02.2018

Facebook
Close