Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

На Харківщині горить пам’ятка національного значення: фото

На Харківщині горить пам'ятка національного значення: фото

У селищі Старий Мерчик Харківської області 16 квітня о 00:01 до пожежної служби надійшла інформація про загоряння у триповерховій нежитловій будівлі колишнього Старомерчицького технікуму ветеринарної медицини.

На місце виклику вирушили 4 оперативні відділення на автоцистернах у складі 20 рятувальників, інформує прес-служба ДСНС. Вони побачили загоряння даху. Загальна площа пожежі становить приблизно 550 квадратних метрів.

“На гасіння вогню відразу подали 4 пожежні стволи. Складність в ліквідації цієї пожежі полягала у досить тривалому часі вільного горіння (пожежу помітили не відразу), значному поширенні вогню та конструктивними особливостями об’єкту. Перекриття та перегородки у будівлі були дерев’яними, покрівля виконана з металевих листів з дерев’яних конструкцій, сходові марші також дерев’яні”, – йдеться у повідомленні.

У ДСНС інформують, що там не було ані внутрішнього, ані зовнішнього протипожежного водогону.

Рятувальники локалізували вогонь о 05:00. Через горіння зруйновано дах та перекриття.

Наразі рятувальні служби продовжують гасити вогонь. Невідомо, що стало причиною пожежі. Загиблих та травмованих не виявлено.

На Харківщині горить пам'ятка національного значення: фото
На Харківщині горить пам’ятка національного значення

На Харківщині горить пам'ятка національного значення: фото
На Харківщині горить пам’ятка національного значення

До слова, у Маріуполі на проспекті Металургів близько 9:30 години 14 квітня виникла пожежа у 9-поверховому будинку. Через велику задимленість, жителів довелося евакуювати.

Що таке Садиба Шидловських? Це пам’ятка, яка належить до палацово-паркового комплексу Старомерчанської пам’ятки культурної спадщини національного значення. Її збудували на замовлення Григорія Шидловського (1752—1829), який належав до заможної української родини і був віце-губернатором Харківської губернії. До маєтку в стилі класицизму входили також церква, хліви, службові флігелі й парк ландшафтного типу на 69 гектарів.

За часів СРСР у палаці розмістився ветеринарний технікум, який переїхав звідти в 1997 р. Відтоді будівля залишалася занедбана й поступово руйнувалася.

Джерело Телеканал новини «24»
16.04.2018