Україна і світ

На Сході невдовзі можливе загострення: бойовики оголосили мобілізацію

Попри продовження атак на Сході, певне затишшя таки спостерігається. За день бойовики відкривають вогонь по декілька разів. Значно менше, ніж у той же період минулого року. Але при цьому у “псевдореспубліках” терористи раптово оголосили мобілізацію.

Січень можна назвати чи не найтихішим за останній час на фронті. Від початку доби режим тиші продовжує зберігатися вздовж всієї лінії зіткнення.

Звичайно, повної тиші немає. Бойовики все одно час від часу провокують українських військових, але цих провокацій значно менше, ніж минулого року. Тим часом, із білоком’янної знову залунали заяви про миротворців. Мовляв, під час зустрічі Курта Волкера та Владислава Суркова у Дубаї вдалося узгодити позиції щодо цього. А от Волкер розповідає трохи інше.

“Росія пропонує не те, що сполучені штати та Європа хотіли би бачити”, – зауважив Волкер.

Відомо, що Росія пропонує ввести миротворчу місію тільки на лінії розмежування. І для внутрішнього російського користувача це, звичайно подається, що Путін мало не єдиний у світі намагається допомогти.

Росія грає в цю гру і продовжуватиме грати, тому що в цьому випадку вона нічого нового не пропонує. З питань місії ООН зрушень набагато більше, ніж стосовно питання миротворців,
– наголосив політичний експерт Бачо Корчилава.

Проте місія ООН – це фактично такі ж неозброєні спостерігачі як і ОБСЄ, які не змінять ситуацію. Щодо російського сценарію введення миротворців, Курт Волкер вже завив, що жодна країна не відправить свій контингент на таких умовах, але це не зовсім так.

На лінії дотику із числа Організацій договору про колективну безпеку знайдеться багато бажаючих завести своїх миротворців, звісно, під тиском Росії з її мотивацією. Це такі країни як Вірменія, Білорусь, Казахстан,
– розповів Корчилава.

Звісно, такий сценарій Україна не прийме. Певна деескалація конфлікту – це ще один хід Путіна. З одного боку, він нібито йде на певні поступки, бо має для цього, як мінімум, дві причини. По-перше, наближаються так звані президентські вибори. По-друге, Чемпіонат світу з футболу. Безпосередньо Російська Федерація буде намагатися позиціонувати себе як країну, яка намагається йти на поступки.

І водночас Путін брязкає зброєю. Після того, як Верховна Рада України ухвалила закон про реінтеграцію, де Росію офіційно назвали винуватцем у війні на Сході, із білокам’янної лунає заява за заявою: підрив мінського процесу, віддалення від вирішення конфлікту тощо. А після заяв цілком знову можуть взятися за зброю. У так званій “ДНР”, до речі, оголосили мобілізацію, в мережу потрапило відповідне фото повістки. Щоправда, поки на навчання під керівництвом російських військових.

Джерело Телеканал новини «24»
01.02.2018

Facebook
Close