Місто і регіон

На сесії вирішено створити робочу групу по вивченню «теплих» проблем у Ніжині | Ніжин

Як вже було раніше висвітлено на інтернетсторінках нашого видання, резонансна ситуація навколо «НіжинТеплоМережі» змусила депутатів задуматись над розірванням договору на теплопостачання з даним підприємством. Ще на початку засідання сесії секретар міської ради Валерій Салогуб зауважив, що на сесію необхідно запросити представників «НіжинТеплоМережі» та попросити їх надати коментар стосовно ситуації, що склалася з повіркою лічильників на постачання гарячої води.

Читати по темі: «Листи щастя» про повірку лічильників або Ніжинців «нагріли»

Знову ж таки відповідати за свої дії підприємство направило заступника директора з розвитку Володимира Школьного, а власне, сам керівник не з’явився.

Депутати, розуміючи, що найманий працівник  в повній мірі не зможе відповісти на всі їх запитання попросили щоб він повідомив керівництво про відношення міської ради до нинішньої «плачевної» ситуації підприємства.  Також зауважили, що рішення розірвати договір вже на межі свого здійснення.  Тобто, якщо якась фракція підготує та подасть проект рішення Про розірвання договору з «НіжинТеплоМережі» більш за все, весь депутатський корпус його підтримає.

Відомо, що навесні 2018 року закінчується договір оренди майнового комплексу. А це означає, що з цього часу можуть настати зміни в питанні теплопостачання у Ніжині. Протокольно на сесії було завірено, дати доручення відділу майнових ресурсів підготувати проект рішення про направлення відповідного листа підприємству про ймовірність розірвання договору, щоб вже на наступній сесії депутати розглянули це питання. До цього ж часу депутати мають  розглянути таку можливість на профільних депутатських комісіях.

Вислухавши все міський голова Анатолій Лінник зауважив, що окрім можливостей треба розглядати і наслідки. Потрібно прискіпливо вивчити це питання. Зазначив, що дійсно, ситуація з повіркою лічильників показує прорахунок підприємства, яке не провело роз’яснювальну роботу з населенням, отже матиме наслідки у своїй роботи. Якщо ж розривати договір, треба говорити про кошти, які матимемо сплати з міського бюджету на погашення боргу підприємства. А це близько 30 млн. грн. Також треба сплачувати і майнову частку, що складає порядком 20 млн. грн. Та ожут виникнути – один з таких зрив опалювального сезону, адже необхідно отримати номінацію на газ.

«Це дуже складне питання. Необхідно створити робочу групу і вивчити всі складові, ризики і насліди. До її складу треба залучити фахівців у цій сфері аби перейняти досвід інших українських міст», – зауважив Анатолій Валерійович.

В ході обговорення було зауважено і про те, що на сьогоднішній день у Ніжині не існує чітко сформованої стратегії по теплопостачанню у місті. Вже сьогодні треба думати, якщо плануємо розривати договір, про закладення на цей процес коштів у міському бюджеті.

Отже, в найближчому терміні має сформуватись робоча комісія по вивченню підготовки міста до опалювального сезону 2018-2019 років. Займатиметься робоча група вивченням тих проблем, які снують зараз та шляхи їх вирішення. Координатором групи є секретар міської ради Валерій Салогуб. До її складу депутати запропонували, щоб увійшло по одному представнику від фракції та за пропозиціями залучились фахівці з питань теплопостачання.

Марина Волинець

Джерело: Нежатин
15.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *