Місто і регіон

На сесії підняли скандальну тему приватизації земельних ділянок Московським патріархатом | Ніжин

Друга половина сесії Ніжинської міської ради, що відбулась 3 березня почалась досить цікаво. Справа в тому, що під час голосування депутатами за проект рішення, що стосувався земельних питань, а саме передачі в оренду та надання дозволу в користування тих чи інших ділянок, 28 лютого було одноголосно по всім його пунктах проголосовано «За». Та як виявилось, згодом, на поверхню виплив один цікавий пункт, на який тоді депутати не звернули уваги. Звучав він наступним чином: пункт 2.1. рішення Ніжинської міської ради від 30-31 березня 2016 року №32-9/2016 стосовно надання у постійне користування релігійній громаді Української Православної Церкви Ніжинської Єпархії Свято-Хресто-Воздвиженської парафії м. Ніжин Чернігівської області земельної ділянки площею 0,2439 га по вул. Революції, 1 кадастровий номер 7410400000:01:011:0021 та викласти пункт 2.1. у наступній редакції.

Тож на засіданні 3 лютого Генадій Дудченко зосередив увагу на тому, що у даному рішенні є помилка, адже нині адреса земельної ділянки звучить інакше –  Розумовського, 1, і запропонував повернутись до розгляду даного питання.

Міський голова зауважив, що наскільки йому відомо, зазначення старої назви у проекті рішення  не є помилкою. В свою чергу начальник земельного відділу Валентина Місан також підтвердила той факт, що при підготовці  даного проекту рішення юридичний відділ не мав жодних зауважень.  Тим більше, що зміни до нього вносились від 30 березня 2016 року, коли назва вулиці залишалась старою.

Юридичний відділ зауважив, що  рішення на сесії було проголосовано і підписано,  будь-які зміни можливі лише при наявності проекту рішення про зміни  в рішенні.  Воно набрало законної сили, тому повернутись на цій сесії до нього не є можливим.

Анатолій Сліпак поросив роз’яснення, мовляв релігійні громади мають право брати землі в постійне користування, якщо вони призначені і використовуються для проведення релігійних обрядів. Але наскільки відомо, на цій ділянці знаходиться  житловий будинок, тож виходить він не може мати релігійного призначення. Чи законно тоді земельну ділянку давати у постійне користування?  На що Валентина Місан підкреслила – 28 лютого 2017 року міська рада не передавала землю у постійне користування, оскільки  вона була передана в 1994 році.

Після чого деякі з депутатів подали звернення на міського голову та секретаря ради про відкликання свого голосу щодо цього пункту в проекті рішення.

Юридичний відділ в свою чергу зауважив, що відкликання голосу не передбачені регламентом міської ради, тому заяви можна лише прийняти до відома. А якщо б депутати не проголосували за даний пункт, то  єдині наслідки полягали б у тому, що згідно  наказів Держгеокадастру з метою приведення у відповідність до чинного законодавства написів, якщо в кого записані документи за старими назвами вулиць вони мусять сплатити  до бюджету більшу суму земельного податку, ніж ті, у кого документи упорядковані.

Деякі з депутатів, які є членами земельної комісії зауважили, що вважають своєю виною, допущення неуважності під час голосування, адже не були присутні на останніх засіданнях комісії, тому не вивчали даний проект рішення. На що голова земельної комісії Андрій Деркач висловився: «На засіданнях комісій завжди був присутній земельний, юридичний та архітектурний відділи, а також заступник міського голови. Якщо відсутність депутата є приводом для того, аби відкликати голоси ми можемо зайти у «великі хащі». Причина такого переполоху є незрозумілою.»

В обговорення втрутився Станіслав Прощенко, який представляв себе учасником АТО. Він нагадав всім про 2014 рік, коли на території України розпочалась війна на східному кордоні, і що тоді Московський патріархат стояв на стороні ворогів держави. «Саме тоді релігійні громади Московського патріархату почали  в Ніжині приватизувати землі. Тому необхідно накласти мораторій на постійне користування земельними ділянками всім релігійним громадам, поки вони не об’єднаються в одну», – зазначив чоловік.

Бурхливі обговорення почались серед депутатів, на що міський голова в жартівливій формі спитав: «Виходить у 36 депутатів рішення без ока? Адже 28 проголосували одноголосно.»

Після всіх обговорень та дискусій депутати перейшли до головного – якими ж мають бути дії далі. Однією з пропозицій було винести на засідання наступної сесії декларацію про відміну надання у постійне користування земельних ділянок релігійним громадам. Також міський голова зауважив, що нині абсурдна ситуація, коли релігійні споруди , пам’ятки архітектури знаходяться у приватизації, коли мають належати громаді. Тож, треба підготувати у генеральну прокуратуру запит, щоб дізнатись, яким  чином культові споруди, що знаходяться у Ніжині  були передані одночасно у приватну власність однієї з релігійних громад.  Надано було і протокольне доручення земельній комісії вивчити дане  питання і внести пропозиції по врегулюванню даної ситуації, що і було підтримано депутатами.

Підготувала Марина Волинець

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!