Новини Чернігова

На підтримку армії у січні платники Чернігівщини перерахували понад 20 мільйонів

На підтримку армії у січні платники Чернігівщини перерахували понад 20 мільйонів

За січень 2018 року платники податків Чернігівської області спрямували для сприяння обороноздатності України понад 20 млн грн військового збору. Це на 5 млн грн більше, ніж у січні минулого року.

Найбільші суми надходжень надійшли від податкових агентів, що перебувають на обліку в Чернігівській, Прилуцькій, Ніжинській ОДПІ та Козелецькому відділенні Ніжинської ОДПІ.

Водночас загальна кількість таких платників суттєво не змінюється, розширюється сама база оподаткування. На збільшення суми надходжень військового збору вплинуло підвищення рівня заробітної плати, яка впродовж 2017 року по області зросла з 4 758 грн до 6 656 грн та стала одним із важливих кроків на шляху до поступового виведення економіки області з тіні й часткового знищення такого явища, як заробітна плата «у конвертах».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З кінця жовтня українська армія стане контрактною

Нагадаємо, що платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, належать орендна плата, виграш у державну та недержавну грошову лотерею, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи.

Ставка збору становить 1,5 % від об’єкта оподаткування.

08.02.2018
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Facebook