Місто і регіон

На ніжинському ринку з‘явилась перша зелень | Ніжин

На ніжинському ринку активно торгують першою зеленню – черемшею. Ця рослина з присмаком часнику о цій порі – справжня знахідка, адже збагачує організм корисними речовинами. Черемшу збирають ранньою весною. По-іншому вона ще називається “цибуля ведмежа”. За пучок такої зелені просять 4-5 гривень.

Чим корисна черемша? Вона випереджає за вмістом вітаміну С такі культури як зелений лук і часник. Користь черемші в тому, що вона є природним антиоксидантом. Черемша активізує імунітет, завдяки наявності в черемші алліцина. Алліцин – це речовина, що має бактерицидну і фунгіцидну дію. Потрапляючи в організм, алліцин активує макрофаги – клітини, які борються з мікробами і вірусами.

Користь черемші була відома ще в давнину, наші предки її використовували як лікарську рослину. Завдяки своєму вітамінному складу черемша зміцнює стінки судин, не дає накопичуватися холестерину в крові, стимулює травлення, серцеву діяльність.

Довідково: Цибу́ля ведме́жа (Allium ursinum) — багаторічна трав’яниста рослина родини Цибулевих, відома також під народними назвами левурда, леверда, ди́кий часни́к, черемша́. Рідкісний вид, занесений до Червоної книги України. Харчова, лікарська, медоносна та декоративна культура.

До речі поряд з черемшою торгують і підсніжниками, які теж занесені до Червоної книги України. За них просять – 10 гривень.

Підготувала Тетяна Марченко


Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!