Місто і регіон

На цьому тижні Україна перейде на літній час | Ніжин

В ніч з 25 на 26 березня на всій території України вводиться “літній” час, для цього необхідно перевести стрілки годинника на одну годину вперед.
У ніч на неділю, 26 березня українці переведуть стрілки годинника на годину вперед, таким чином країна перейде на “літній” час, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Згідно з постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”, на всій території України 26 березня 2017 року третій годині ночі вводиться “літній” час, для цього стрілки годинника необхідно перевести на одну годину вперед.
У зв’язку з переведенням часу зміниться розклад поїздів. В “Укрзалізниці” уточнили, що час відправлення і прибуття поїздів на квитках вказується час вже з урахуванням цього переходу.

Довідка. В Україні переклад часу відбувається двічі на рік: в останню неділю березня українці переходять на “літній” час і кожної останньої неділі жовтня – на “зимовий” час.

У 2011 році депутати намагалися ухвалити постанову, яка скасовує перехід країни на “зимовий” час, але під тиском громадськості спроба провалилася.
Як відомо, переведення годинників восени та навесні вперше було введено у Великобританії в 1908 році для більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. З 1981 року СРСР регулярно переходив на “зимовий” час. В даний час більше 110 країн здійснюють переклад часу двічі на рік.

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!