Місто і регіон

На Чернігівщині від кульової блискавки згоріла хата | Ніжин

Третього квітня у селищі Олишівка Чернігівського району від кульової блискавки згоріла хата 55-річної Тетяни Плотникової.

Невеличкий будинок — 45 квадратних метрів — став непридатним для житла. Від кульової блискавки згоріли дах і стеля. Лишилися голі стіни і перекриття.

— Де живете тепер?

— Ніде. Сидимо на пожарищі. Пішла у селищну раду, сказали, що вільних хат нема, — плаче жінка (розмовляємо 4 квітня).

Коли усе сталося, я була у хаті, — розповідає Тетяна Йосипівна. — Воно ударило, мене на стільці підкинуло і розвернуло. Біля мене качалось. Підняло мене угору і кинуло на лозу, яка лежала на веранді. Якби я упала не на лозу, а на цементну підлогу, убилась би. Як блискавка залетіла, не знаю… Хата була дерев’яна, обкладена цеглою. Дах шиферний. Невеличка, згоріла, як спичка.

Живу із співмешканцем, син помер три роки тому, — розказує про себе. — В Олишівці — 11 років. Родом з Луганська. Хата була не оформлена на мене офіційно. То син хворів, то я. То похорон. Збирали копійка до копієчки, думали у цьому році оформить хату, а тут таке… Що встигли витягти з пожежі, що ні…

Пожежу гасило два відділення Олишівської пожежної команди.

— О 17.14 надійшов виклик, — говорить Богдан Федорко, інспектор Чернігівського районного відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області. — Поки приїхали, поки рукави пожежні розклали. За водою їздили до водонапірної башти. Повністю загасили близько восьмої.

Грози третього квітня зафіксовані майже по усій області.

— У Семенівці, Сновську, Ніжині, Острі, — перераховує Ірина Глущенко, синоптик Чернігівського обласного центру з гідрометеорології. — Грози пов’язані з проходженням холодного атмосферного фронту.

Максимальна температура на Чернігівщині третього квітня була 24 градуси тепла у тіні, нагадують синоптики.

Такі ранні грози — не дивина.

— У цьому році гриміло 29 березня, — каже Ірина Глущенко.

Інколи гримить і блискає навіть узимку.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №14 (1613), 6 квітня 2017 року

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close