Місто і регіон

На Чернігівщині видали майже 60 тисяч закордонних паспортів і 30 тисяч внутрішніх ID-карток

«Цьогоріч ми забули про ту ситуацію, коли закордонні паспорти можна було отримати лише в Ніжині, Мені, Чернігові і ще кількох центрах області» – сказала сьогодні під час звіту за результатами діяльності Управління міграційної служби області його очільниця Ксенія Вікторівна Лук’янець. Однією з головних тем, звісно ж, була видача закордонних паспортів.

На Чернігівщині видали майже 60 тисяч закордонних паспортів і 30 тисяч внутрішніх ID-карток

В 2015 році в Чернігівській області лише 5 центрів видавали закордонні паспорти, в 2016 році їх стало 9, а в 2017 році – 24. Отримати біометричний закордонний паспорт можна тепер в будь-якому районному центрі області. Чернігівці такою ситуацією скористалися і за рік отримали їх по області загалом 58 496 чоловік – вдвічі більше ніж у 2016. Найбільше – в Чернігові, Ніжині, Прилуках та Мені. І це при тому, що «безвіз» з Європою українці отримали  лише в травні минулого року.
Серед причин активного оформлення українцями закордонних паспортів, Ксенія Лук’янець назвала не лише отримання «безвізу», але й впровадження у Польщі спрощеної системи працевлаштування, за якої непотрібно відкривати робочу візу, а також доступне навчання за кордоном.
Крім закордонних за минулий рік видано 30 тисяч внутрішніх паспортів у вигляді ID-картки. Їх отримують сьогодні з 14 років.
Говорили і про співпрацю з органами місцевого самоврядування, адже всі податки і збори які отримує міграційна служба за свої послуги йдуть тепер у місцевий бюджет. Цього року місцеві скарбниці служба збагатила на 21 мільйон гривень.
Окремо варто згадати і про іноземців. В Чернігівській області, згідно наданих даних, проживає майже 7 тисяч іноземних громадян, і їх кількість зростає. Це незважаючи на те, що в минулому році 166 іноземців було примусово депортовано за межі країни. Український паспорт після впровадження «безвізу» став цікавим для іноземців і за минулий рік подано 520 заяв на отримання українського громадянства – це на 60 відсотків більше порівняно з 2016 роком.

На Чернігівщині видали майже 60 тисяч закордонних паспортів і 30 тисяч внутрішніх ID-карток

Відповідаючи на запитання Ксенія Вікторівна вказала, що на сьогодні діє комбінована черга на отримання закордонного паспорта, до якої люди подають свої заявки і безпосередньо в приміщенні міграційної служби, і через термінали, і в електронній формі через сайт. З цим пов’язані і проблеми з потраплянням до черги в містах, особливо в тих, хто намагається зробити це через сайт міраційної служби. Разом з тим, за словами очільниці управління, в невеликих районних центрах – Бобровиці, Куликівці, Козельці – таких проблем немає, там теж можна стати в чергу на отримання паспорта і такі можливості активно використовують навіть кияни.
Початок видачі закордонних паспортів  в центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах), на сьогодні не розвантажив працівників міграційної служби. Причини прості – там на сьогодні лише 1 людина приймає заяви і досвіду в неї ще не багато, тоді як в УДМС – 20 навчених досвідчених працівників. Покращити ж ситуацію з чергами за ID-паспортами може відкриття нового офісу: планується, що він почне працювати в середині березня.
Що ж стосується торгівлі місцями в черзі на отримання закордонного паспорту, про що час від часу говорять, сьогодні це навряд чи можливо: місця в черзі звіряються по 4 останнім цифрам паспорту, а людям надсилають СМС-повідомлення на особисті номери. Неспівпадіння таких даних може бути підставою для того, щоб людині в отриманні паспорта відмовили. Разом з тим випадки, коли люди намагалися торгувати місцями в черзі, дійсно були раніше. За словами Ксенії Лук’янець, вона особисто спіймала людину яка оформила чергу на своїх родичів і продавала місця по 200 гривень.

На Чернігівщині видали майже 60 тисяч закордонних паспортів і 30 тисяч внутрішніх ID-карток На Чернігівщині видали майже 60 тисяч закордонних паспортів і 30 тисяч внутрішніх ID-карток На Чернігівщині видали майже 60 тисяч закордонних паспортів і 30 тисяч внутрішніх ID-карток На Чернігівщині видали майже 60 тисяч закордонних паспортів і 30 тисяч внутрішніх ID-карток
Gorod.cn.ua
Джерело: nizhyn news

Джерело: Уездные новости
07.03.2018