Новини Чернігова

На Чернігівщині до зустрічі птахів готуються заздалегідь

На Чернігівщині до зустрічі птахів готуються заздалегідь

Птахи – гарантія природного захисту лісів від шкідників. Працівники ДП «Ніжинське лісове господарство» виготовили 500 шпаківень для подальшого розвішування їх у лісах. За словами директора підприємства Юрія Болоховця, нові шпаківні невдовзі мають з’явитися в насадженнях усіх лісництв господарства.

Минулий рік виявився нелегким для лісівників Чернігівщини. Доглядачів лісу неабияк занепокоїло поширення небезпечного шкідника – верхівкового короїда, що й наразі стрімко поширюється в соснових насадженнях і завдає збитків господарствам регіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історія Менського зоопарку — у розповіді доньок його засновника

Цій проблемі навіть присвятили окремий науково-виробничий семінар.

«Узагальнюючи вітчизняний і зарубіжний науковий та виробничий досвід, директором ДП «Новгород-Сіверська лісова науково-дослідна станція», кандидатом сільськогосподарських наук та старшим науковим співробітником Анатолієм Жежкуном було запропоновано перелік можливих заходів запобігання  всиханню сосняків і поширенню в них шкідників, – каже інженер з охорони та захисту лісу ДП «Ніжинське лісове господарство» Ксенія Поліщук. – До одного з дієвих лісозахисних заходів належить принаджування корисних птахів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сімейна зрада: тварини шукають домівку

За словами директора Ніжинського лісового господарства Юрія Болоховця, задля принадження лісових птахів лісівники виготовили 500 шпаківень. Усі вони невдовзі мають з’явитися в насадженнях усіх лісництв підприємства.

«Птахи – це невід’ємна частина природного середовища, справжня окраса навколишнього світу, – каже Юрій Болоховець. – Крім цього, добре відомо, що майже третина родин птахів переважно комахоїдні (ентомофаги) – природні вороги шкідників лісу, вони знищують незчисленну кількість шкідливих комах і личинок».

Розвішуючи в лісах шпаківні, ніжинські лісівники турбуються про пернатих і сприяють заселенню ними лісів краю, а ті в свою чергу борються зі стовбуровими шкідниками.

14.02.2018
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова