Новини Чернігова

На Чернігівщині активізують роботу з боржниками за послуги газопостачання

На Чернігівщині активізують роботу з боржниками за послуги газопостачання

За даними Державної служби статистики в області рівень оплати населенням за спожиті житлово-комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх періодів, без урахування електроенергії у січні-вересні цього року становив понад 75 % (по Україні – більше 93 %).

Про це Високому Валу повідомили у департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Так, розрахунки за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання склали біля 110 %, з водопостачання та водовідведення – понад 97 %, з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – більше 94 %, вивезення побутових відходів – близько 91 %.

Одночасно рівень оплати за газопостачання становив майже 56 %, що значно вплинуло на зменшення загального показника розрахунків населення Чернігівщини за житлово-комунальні послуги в цілому.

Як повідомив директор ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» Іван Луста, основною причиною такої ситуації є те, що переважна частина населення області (70 % в опалювальний період) отримує субсидії. Через те, що фактичне споживання абонентами природного газу значно менше визначених соціальних нормативів, виникла переплата. Тому в міжопалювальний сезон, коли субсидію не призначали, частина споживачів не розраховувалась за газопостачання.

До речі, у травні цього року відповідно до вимог законодавства газопостачальне підприємство повернуло державі невикористані суми субсидій.

На кінець вересня заборгованість населення за спожитий природний газ становила понад 183 мільйони гривень. Про можливе відключення від газопостачання з початку року попереджені 7354 споживачі, загальний борг яких перевищив 40 мільйонів гривень. Відключені від газопостачання 1387 абонентів, сума боргу яких – майже 15 мільйонів гривень. Реструктуризована заборгованість у сумі біля 750 тисяч гривень 123 абонентам.

У ході обговорення ситуації Іван Луста зазначив, що після призначення субсидій у цьому опалювальному періоді держава компенсує частину наявної заборгованості населенню, і рівень розрахунків має значно підвищитись. Таким чином, загальний показник розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги в області покращиться. Проте за новими правилами, якщо споживач має борг за послугу, субсидія йому не нараховуватиметься.

«Треба, щоб люди чітко розуміли, яка в них ситуація з оплатою газопостачання, чи існує заборгованість, а також можливі наслідки несвоєчасних розрахунків. Аби не залишити жителів області взимку без опалення, необхідно активізувати інформаційну-роз’яснювальну кампанію серед населення та запропонувати боржникам механізм погашення наявної заборгованості, зокрема за рахунок реструктуризації», – наголосив заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
03.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook