Новини Чернігова

На чернігівця під час тренування напав доберман

На чернігівця під час тренування напав доберман

На 21-річного чернігівця під час бігу на стадіоні «Локомотив» цими вихідними напав молодий доберман.

Дмитро Бутенко, коли приїздить з навчання у столиці додому, має звичку навідуватися на стадіон. Там він зазвичай тренується.

"На стадіоні я звернув увагу, що хазяйка намагалася спіймати свого собаку. Та на час бігу забув про них. Коли я робив друге коло, раптом відчув, що мене щось схопило за ногу. Мені пощастило, що я був одягнений у штани. Якби на мені були шорти, він би прокусив ногу, а так лише залишився сінець", – розповів Дмитро Бутенко.

Власниця собаки довго не могла спіймати свого пса. А коли їй це вдалося швидко зникла з місця пригоди. Реакцію собаки на спортсмена спробував пояснити кінолог поліції.

"Добермани відносяться до службової породи собак і їм притаманні охоронні якості – охороняти хазяїна, територію. Однозначно сказати чому у собаки була така реакція не можна. Собака міг або сприйняти хлопця, що пробігав поруч, як загрозу. Або ж якщо він був вишколений на затримання втікача, то у собаки могла спрацювати реакція на рух і він тому і напав", – пояснив заступник начальника кінологічного центру ГУНП в Чернігівській області Михайло Кузьменко.

Кінолог зауважив, собаку вигулювати вільно забороняється. Тільки строго за правилами – на короткому повідку до 2 метрів і у наморднику.

Правила на стадіоні «Локомотив» порушує не один власник собак. Дмитро зауважив, що неодноразово бачив, як на території стадіону вигулюють собак ще масивніших – ротвейлерів. І це при тому, що це місце активного відпочинку дорослих і дітей. Зі слів Дмитра, раніше при вході на стадіон висіла табличка про заборону вигулу собак, проте її зірвали.

Зазначимо, у випадку нападу домашньої собаки на людину, постраждалому треба викликати поліцію для того, щоб правоохоронці склали протокол про адміністративне порушення на власника тварини за фактом нападу собаки на людину і вигулу у громадському місці без намордника. 

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
17.04.2018