Місто і регіон

Музей під відкритим небом чи вирощування квітів: що буде на території колишнього КП “Флора”

Музей під відкритим небом чи вирощування квітів, що наразі важливіше та доступніше для Ніжина.

Це питання обговорювалося в стінах міської ради на черговому засідання постійної комісії по законності, на якому зібралися як представники влади так і громади міста.

Комісія за участі першого заступника міського голови Григорія Олійника, заступників міського голови Сергія Дзюби та Сергія Осадчого, секретаря міської ради Валерія Салогуба, голови постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності Олега Щербака, депутатів міської ради та представників громадськості розпочалася із розгляду звернень громадян до міського голови.

Перше звернення було від мешканців будинків 6 і 8 пров. Інституцький, в якому говорилося про вимогу скасувати рішення 33 сесії V скликання 2007 року, як таке, що не відповідає законодавству України; повністю врахувати висновки узгоджувальної комісії щодо зонування м. Ніжина без доповнень, анулювати висновки ПП «ПБФ «Дом – 2» про можливість забудови ділянки між Графським парком і міським стадіоном «Спартак» площею 0,6 га і перевести дану територію в рекреаційну зону; розробнику привести детальний план території по правому березі р. Остер в напрямку руху до шлюзу в м. Ніжині у відповідність до рішення 29 сесії Ніжинської міської ради VIIскликання «Про затвердження містобудівної документації «План зонування території (зонінг) м. Ніжин Чернігівської області» від 4 жовтня 2017 року та виконати вимоги щодо цілісності та призначення даної земельної ділянки; необхідність розробки детального плану території із врахуванням розміщення вікових дубів, віком від 180 до 357 років. Друге, з проханням підтримати ніжинську громаду та подати напрацьовані ініціативною групою пропозиції щодо корекції та зміни містобудівної документації у місті на законодавчій основі.

Музей під відкритим небом чи вирощування квітів: що буде на території колишнього КП “Флора”


В ході розгляду звернень відбулася жвава дискусія між представниками громади та першим заступником міського голови Григорієм Олійником з приводу використання території КП «ФЛОРА».

На території КП «ФЛОРА» громадськість міста пропонує створити музей під відкритим небом. Проте, перший заступник міського голови Григорій Олійник пропонує інший варіант використання даної ділянки – вирощувати матеріал для озеленення міста. До того ж, Григорій Миколайович наголосив на тому, що створення музею архітектурної пам’ятки потребує значних коштів, яких місто на даний момент не має.

«Частину земельної ділянки використовувати для вирощування квітів, частину для вирощування кущів та дерев для озеленення Ніжина.

Взагалі, стосовно даної ділянки за останні три роки поступало на розгляд кілька пропозицій, – каже перший заступник міського голови Григорій Миколайович, – одна із таких пропозицій – розділити територію на присадибні ділянки та роздати. Друга пропозиція – побудувати на території багатоповерхівки, тобто створити невеликий мікрорайон. Ще одна пропозиція – побудувати котеджі. До того ж поступала пропозиція – визначити ділянку, як інвестиційно привабливу, розділити на невеликі території та продати на конкурсній основі для наповнення міського бюджету.

Проте, рішенням сесії міської ради дана територія визначена як рекреаційна зона, тож розглядається пропозиція дану земельну ділянку використовувати для вирощування квітів, кущів та дерев задля озеленення Ніжина. Тож, я не розумію, чому б не використовувати дану ділянку для вирішення проблеми озеленення міста. Тим більше, що дана територія в минулому і використовувалася для вирощування зелених насаджень» – звернувся до представників громадськості Ніжина Григорій Олійник.

Музей під відкритим небом чи вирощування квітів: що буде на території колишнього КП “Флора”

Але, представники громади пропонували створити музей: «Якщо дивитися в перспективу розвитку Ніжина, то на даній території потрібно розглядати розміщення музею під відкритим небом. Одним із ініціаторів даної пропозиції являється директор Ніжинського краєзнавчого музею Генадій Дудченко. Ми вважаємо, якщо на даній території провести відповідні археологічні дослідження, то там можна знайти багато чого історично цікавого. Тож, дана ділянка може слугувати як привабливий туристичний об’єкт. А ви говорите про будівництво котеджів».

На що Григорій Олійник вкотре наголосив, що на даний момент мови про будівництво на цій територій не ведеться. Якщо хтось і веде такі розмови, то вони жодним чином не пов’язані із міською радою. «Ще раз наголошую – ніхто нічого будувати на території колишнього КП «Флора» не збирається. І я не розумію – яку загрозу даній території буде нести діяльність з вирощування матеріалу для озеленення Ніжина».

Тож, обидва звернення громадян до міського голови були детально розглянуті та вивчені, з урахуванням думки громадськості та надані відповідні протокольні доручення.

А от, з приводу використання ділянки КП «ФЛОРА» під вирощування квітів, кущів та дерев для озеленення Ніжина – питання потребує вивчення та обговорення. Хоча така ідея має право на реалізацію, оскільки для озеленення міста все одно потрібно закуповувати саджанці в інших підприємств, в той час коли є можливість вирощувати самостійно.

Музей під відкритим небом чи вирощування квітів: що буде на території колишнього КП “Флора”

Джерело: nizhyn news

Джерело: Уездные новости
05.03.2018