Україна і світ

Міжнародні експерти занепокоєні ситуацією з антикорупційними органами та підслідністю в Україні

Генпрокуратура та Служба безпеки своїми обшуками приміщення НАБУ та затриманням детектива НАБУ не лише зруйнували операцію, але зруйнували операційну спроможність бюро. Про це заявив член міжнародної ради при парламентському антикорупційному комітеті Драго Кос.

ГПУ та СБУ у зриві операції НАБУ звинуватили антикорупціонери з міжнародним ім’ям. Вони стверджують, що ловити хабарників на гарячому через агента, якщо до органу надійшли тривожні сигнали – це нормальна європейська практика. А “провокація хабара” – зазвичай риторика підозрюваних, а не правоохоронців.

“Такі методи застосовуються у всіх сучасних державах світу. Підозрювані кажуть те саме, що й в інших країнах, що це провокація злочину і це незаконно”, – повідомив Драго Кос.

Дії силовиків Драго Кос називає атакою на антикорупційне бюро. Він обіцяє, що про випадок, що сигналізує про згортання антикорупційної реформи дізнаються в ЄС. До того ж, після цього члени міжнародної антикорупційної ради знову вимагатимуть, аби прослуховування здійснювало безпосередньо НАБУ. Їх непокоїть те, що прослуховування телефонних розмов це прерогатива СБУ.

Також правоохоронці-міжнародники хвилюються через ситуацію з підслідністю в Україні. Вони нагадують, що розслідувати справи про корупцію високопосадовців має лише НАБУ. Генеральний прокурор іноді може розподіляти ці справи між іншими відомствами. Міжнародна антикорупційна рада звернулася з проханням до Юрія Луценка “відпустити” Назара Холодницького. Мовляв, Спеціалізована прокуратура має бути незалежною від Генеральної.

Однак, найбільша перешкода у боротьбі з корупцією – суди. З 93 справ, які туди передали НАБУ та САП лише 2 реальних вироки.

У випадку винесення судових рішень ми рекомендуємо, як пріорітет, створення спеціалізованого незалежного антикорупційного суду, ми вважаємо, що це необхідно,
– заявив Карлос Кастресана.

Загалом консультативна рада рекомендувала владі зробити 6 кроків для пришвидшення розслідування злочинів високопосадовців. Народним обранцям, зокрема, відмінити останні правки до Кримінально-процесуального Кодексу, які блокують роботу НАБУ.

Джерело Телеканал новини «24»
01.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook