Новини Чернігова

Місячне затемнення, Супермісяць і Блакитний Місяць 31 січня: коли і як спостерігати

Місячне затемнення, Супермісяць і Блакитний Місяць 31 січня: коли і як спостерігати

31 січня відбудеться унікальна астрономічна подія. Одночасно можна буде спостерігати місячне затемнення, Супермісяць і блакитний Місяць.

На світанку 31 січня 2018 року можна буде побачити супермісяць. Це означає, що Місяць буде знаходитися на максимально близькій відстані від Землі, а тому буде виглядати набагато більше і яскравіше, ніж зазвичай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фільм про співака, який воював в АТО, презентували у Чернігові

Блакитний Місяць – так астрономи і астрологи називають явище, коли за один календарний місяць відбувається два повних Місяця. У перший раз повний Місяць був 2 січня, а 31-го числа буде другий повний Місяць. Побачити Блакитний Місяць у всій красі зможуть жителі Північної Америки.

Але в кінці січня повний Блакитний Місяць буде пофарбований в багряні тони. Через місячне затемнення, яке відбудеться в цей же день. Диск величезного Місяця забарвиться в червоно-бурий колір. Місячне затемнення 31 січня – це по-справжньому екстраординарна подія. Адже відбувається такий збіг астрономічних явищ вкрай рідко – раз в 152 року.

Останній раз подібне явище спостерігалося більше 150 років тому. У березні 1866 року така подія три-в-одному було доступно для спостереження в Західній півкулі, а в грудні 1982 року – для Східної півкулі.

Астрологи розглядають затемнення, що збігається з супермісяцем, як провісник значущих подій в суспільстві. Диск місяця, пофарбований в колір крові, символізує протистояння і напругу.

У 1886 році, коли відбувалося в минулий раз таке затемнення, 4 травня в Чикаго відбулася демонстрація на площі Хеймаркет, за встановлення 8-годинного робочого дня. У натовпі мітингувальників вибухнула бомба, потім по демонстрантах відкрили вогонь, загинули люди, а пізніше частина активістів була страчена.

Затемнення в січні 2018 року, на думку астрологів, буде передвісником нових суспільних протестів. Вплив затемнення буде позначатися на протязі, як мінімум, півроку.

Що стосується небезпеки кривавих протистоянь, то найбільша ймовірність подібних подій – в найближчий місяць. Є небезпека бунтів, ескалації ситуації, в тому числі досить небезпечна ситуація на сході України. Така напруга збережеться до 16 лютого.

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ: У Києві помер перший український космонавт Каденюк — ЗМІ

31.01.2018
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова