Україна і світ

Миротворці на Донбасі мають бути без росіян і з доступом до українсько-російського кордону, – Волкер

Миротворці на Донбасі мають бути без росіян і з доступом до українсько-російського кордону, – Волкер

У пропозиції США щодо миротворчої місії ООН на Донбасі йдеться про те, що в її складі не має бути росіян. Окрім того, миротворці повинні отримати доступ до українсько-російського кордону.

З такою заявою виступив спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер. Про це пише Washington Post.

“Контингент повинен мати доступ до українсько-російського кордону і не мати в своєму складі жодного російського персоналу”, – заявив Волкер.

При цьому, як пише видання, стратегія США ґрунтується на припущенні, що Путін шукає, або принаймні розглядає варіанти виходу з фінансової та військової підтримки бойовиків на Сході України. Саме тому миротворча місія повинна мати широкий мандат для забезпечення миру у цьому регіоні.

“Якщо довгострокова мета Путіна полягає у створенні промосковської України, його подальше втручання має протилежний ефект”, – сказав Волкер.

При цьому дипломат заявив, що якщо Росія продовжить ескалацію конфлікту, це буде дорого їй коштувати.

Однак Курт Волкер вказав, що і Україна повинна виконувати свої зобов’язання. Однак це може відбутися тільки в тому випадку, якщо Путін припинить своє втручання. Але якщо Путін має на меті залишитися в Україні, дестабілізувати країну, не допустити приєднання до європейських інституцій та контролю над буферною зоною, він ніколи не погодиться на миротворчу місію на західних умовах, переконаний Курт Волкер.

До слова, бойовики не пустили спостерігачів ОБСЄ до вантажівок із російським “гумконвоєм” на Донбасі

Джерело Телеканал новини «24»
27.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close