Мінський формат – помилка України, яким спекулює Росія, – Кравчук

Мінський формат – помилка України, яким спекулює Росія, – Кравчук

Джерело Телеканал новини «24»

Україна була змушеною прийняти Мінський формат перемовин щодо розв’язання конфлікту на Донбасі, однак без нього було б ще гірше, оскільки Нормандська четвірка нічого не вирішує.
Про це перший президент України Леонід Кравчук заявив у ефірі одного з телеканалів.
“Формат був Женевським, але Путін, на мою думку, переконав і канцлера Німеччини, і президента Франції перенести його у Мінськ. І переконав простим тлумаченням: мовляв, якщо хочете приймати рішення, треба, щоб там були представники “ЛДНР”. Ми тоді не змогли передбачити, що прийнявши цих людей у Мінську, ми тим самим сказали, що у нас внутрішня, громадянська війна між тими людьми, які представляють Україну і ті, які представляють окуповані райони”, – наголосив політик.
Водночас він підкреслює, що Росія почала спекулювати на цих Мінських домовленостях, тобто заявляти, що вона не бере участі у конфлікті на Сході України, а лише є спостерігачем – таким собі миротворцем, який допомагає.
Мінський формат у такому складі і з такою філософією не може допомогти Україні повернути свої території, відновити контроль над кордоном, встановити українську владу на всіх територіях. Мінський формат зможе вирішити ці питання лише за зміни його статусу: розширення учасників або підвищення статусу тих, хто бере в ньому участь, – зауважив перший президент.
За його словами, Нормандський формат нічого не вирішує, оскільки у нормандському форматі беруть участь очільники держав, але вони не підписують документи, а лише транслюють свої думки у Мінськ.
“Такий формат – це вимушена позиція України. Україна десь помилилася, це використали, і нас загнали у глухий кут. А у той же час ми змушені говорити, що без цього формату було б ще гірше”, – зазначає Кравчук.
Крім того, він зазначає, помилка полягає в тому, що Україну проставили у незручне становище, тобто вона зобов’язалася змінювати конституцію та проводити вибори на усіх територіях. Також кожен політик читає пункти в тому порядку, який є йому вигідним.
“Але ви не знайдете напису, що другий пункт обов’язково буде після першого”, – додав Леонід Макарович щодо того, що прийняті у документі зобов’язання треба виконувати по порядку.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело Телеканал новини «24»
19.06.2017