Україна і світ

Мінкульт планує цивілізовано перенести каплицю УПЦ МП з території музею

Мінкульт планує цивілізовано перенести каплицю УПЦ МП з території музею

Міністерство культури України буде супроводжувати позов Національного музею історії України про незаконне встановлення каплиці Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці Української православної церкви Московського патріархату на території музею в центрі Києва.

Про це сьогодні журналістам повідомив міністр культури України Євген Ніщук.

Очевидним є факт незаконного встановлення цих споруд … Ми зараз будемо супроводжувати позов, його за законом як суб’єкт господарського права має подавати Національний музей історії,
– сказав міністр.

За його словами, каплиця знаходиться на території Національного музею історії України. “Потім міський благоустрій або КМДА абсолютно цивілізовано має перенести ці об’єкти малої форми, незаконно встановлені в те місце, де буде узгоджено КМДА”, – додав він.

Нагадаємо, скандал навколо каплиці розпочався з того, що 25 січня, активісти націоналістичних організацій “С-14”, “Традиції і порядок” та “Сокіл” влаштували демонтаж інформаційної таблиці так званого Десятинного монастиря, який розміщений на території розкопок Десятинної церкви у Києві. Вночі приміщення намагалися підпалити невідомі. Поліція за спробу підпалу затримала двох киян – Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня. Вони є архітекторами, а один з них – учасник АТО. Суд арештував їх на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі 2,2 мільйона гривень. Хоча прокуратура просила лише домашній арешт.

Після цього у мережі пройшов флешмоб на захист активістів. А петиція про знесення каплиці УПЦ МП в Києві зібрала необхідну кількість голосів.

Джерело Телеканал новини «24»
07.02.2018

Facebook
Close