Місто і регіон

Мінімальний розмір аліментів підвищено | Ніжин

Аліментні виплати стануть власністю дитини. З 7 липня 2017 року вступає в  дією закон «Про покращення захисту права дитини на належне утримання», прийнятий Верховною Радою 17 травня. Законодавчими змінами посилено контроль як за тим, хто аліменти сплачує, так і тим, як їх використовує одержувач.

Аліментні зобов’язання не мають бути нижчими за 50% прожиткового мінімуму для дитини. Нагадаємо, що з травня 2017 року прожитковий мінімум для дітей до 6-ти років — 1426 грн.; для дітей від 6-ти до 18-ти років — 1777 грн.
Також при стягненні аліментів в судовому порядку у виконавців з’явилась можливість врахування прихованих доходів платника.

Санкція, яка може бути застосована до аліментників-боржників, — нарахування пені.

Тягар судової «тяганини»тепер лягатиме лише на платника аліментів. Суд буде стягувати аліменти у спрощеному порядку, а якщо платник не погодиться з присудженим розміром, тоді він (а не одержувач аліментів, як було раніше) буде ходити в суд і доводити свою позицію.

З 14 років неповнолітня дитина матиме право відкрити картковий рахунок у банку і самостійно отримувати аліментні виплати та розпоряджатися ними.

Відео Сівер-центр

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
13.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook