Україна і світ

Мільйон за закон: Чи платив БПП за Антикорупційний суд

Президентська партія заплатила Фонду, засновник якого розробляв президентський законопроект про антикорупційний суд, мільйон гривень. Ще влітку минулого року. Експерти переконують, що мільйон отримали за інші послуги.

Георгій Вашадзе, засновник Фонду інновацій та розвитку, який розробляв довгоочікуваний законопроект. Який у версії президента може зробити суд контрольованим. Партія президента заплатила фонду, який розробив законопроект. У фонді пояснюють: суд – окремо, мільйон – окремо.

Ці контракти не пов`язані з Вищим антикорупційним судом. Нам за цей законопроект ніхто нічого не платив, це наша ініціатива, ми працюємо над цим тому, що хочемо створити якісний незалежний орган,
– сказав голова ГО Фонд інновацій та розвитку Роман Яковлєв.

Гроші їм заплатили за інші проекти, які реалізували для БПП – за відкритий офіс та розробку проектного фінансування – пояснює засновник фонду Георгій Вашадзе. Він особисто брав участь в підготовці проекту закону про Антикорупційний суд. І конфлікту в цьому не бачить.

Президентський законопроект не в повній мірі відповідає вимогам Венеційської комісії. А МВФ попередив Адміністрацію президента: у такій версії новостворений суд не матиме довіри ні в Україні, ні за кордоном.

Головних претензій – дві: документ гальмує створення суду і не блокує можливість призначення нечесних суддів. І в такому беззубому вигляді – він дуже зручний для президента. Який тривалий час виступав взагалі проти створення окремого Антикорупційного суду.

Більше – дивіться в сюжеті.

Джерело Телеканал новини «24»
08.02.2018

Facebook
Close