Місто і регіон

“Ми зробили великий крок на шляху реформування житлово-комунального комплексу України”

“Ми зробили великий крок на шляху реформування житлово-комунального комплексу України”Так прокоментував прийняття Верховною Радою України Закону «Про житлово-комунальні послуги» його автор, заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства ВРУ, народний депутат Олександр Кодола. Закон було прийнято сьогодні під час ранкового засідання Парламенту, за нього проголосували 262 депутати.

Предметом регулювання Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають в процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.
Закон визначає державну політику в сфері житлово-комунальних послуг, повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг, перелік житлово-комунальних послуг, учасників правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг, виконавців комунальних послуг, права і обов’язки споживачів та виконавців комунальних послуг та управителів,порядок оплати житлово-комунальних послуг, встановлює ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги, порядок надання житлово-комунальних послуг, тощо.

Закон передбачає інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності здійснюється виконавцями відповідних послуг в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.

Законом передбачена відповідальність за неналежне виконання договору та визначено порядок оформлення претензій споживачів.

“Новий закон нарешті дає змогу мешканцям багатоквартирних будинків реально впливати і на ціну і на якість послуг. Зокрема він передбачає право споживача на зменшення розміру плати за ЖКП у разі їх ненадання, надання в неповному обсязі або зниження їх якості. Наприклад, відповідно до цього закону, споживач отримає право не оплачувати вартість комунальних послуг (крім теплової енергії), якщо ними не користується за період тимчасової відсутності в приміщенні понад 30 календарних днів”, — прокоментував народний депутат України Олександр Кодола, особливості прийнятого Закону.

За словами депутата, законопроектом встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу ЖКП — на послугу управління, водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику.

Нагадаємо, що Закон України “Про Житлово-комунальні послуги”, є черговим у низці  законів прийнятих у рамках реформи енергоефективності. Раніше були прийняті закони «Про енергоефективність будівель», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», співатором яких виступив народний депутат України Олександр Кодола.

Джерело: Уездные новости
09.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook