Україна і світ

Медведчук виявився найбільш ефективним, – Порошенко пояснив, що робить кум Путіна у Мінську

Медведчук виявився найбільш ефективним, – Порошенко пояснив, що робить кум Путіна у Мінську

Президент України Петро Порошенко пояснив, чому кум Путіна Віктор Медведчук займається звільненням українських заручників з Росії та окупованого Донбасу.

Про це він сказав під час прес-конференції 28 лютого.

Під час переговорів у Мінську, під час розробки й укладання Мінських угод, склад моєї команди був дуже добре відомий і пана Медведчука там не було,
– нагадав Порошенко.

Він пояснив, що у Мінську працює так звана гуманітарна група, яка займається винятково питанням звільнення заручників і це не “мінська група, вона є частиною Тристоронньої контактної групи”.

Порошенко запевнив, що Медведчука призначив не він, а “колишній голова СБУ”.

“Я про це знав і зараз вам наголошую, що я буду працювати із будь-ким, хто зможе ефективно повернути хоча б одного українського заручника додому”, – заявив президент.

За словами Порошенка, у питанні звільнення заручників застосовуються різні канали комунікації, “починаючи від військових і закінчуючи церквою”.

Маю визнати що найбільше ефективний виявився Віктор Медвечук. Знаєте, чому? Бо рішення про звільнення заручників приймає безпосередньо Путін – ні церква, ні його ці (ватажки так званих “ЛНР” та “ДНР” на окупованих територіях… Будемо вести переговори із будь-ким, хто поверне хлопців додому. Так само, як і щодо того, щоб запровадити миротворців і принести мир на українську землю,
– наголосив Порошенко.

Він також згадав, як зустрічався з главою УПЦ МП з митрополитом Онуфрієм, “бо була інформація, що через церкву, є можливість звільнити 5 наших хлопців із Донецька”.

“На жаль, це зірвалось”, – сказав президент, додавши, що буде використовувати усі канали комунікації, в тому числі й Медведчука.

Під час прес-конференції у четвер Порошенко анонсував, що вже до кінця тижня заплановане звільнення двох українських заручників.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018