Масштабна пожежа на Хрещатику: депутат вказала на цікаву деталь

Масштабна пожежа на Хрещатику: депутат вказала на цікаву деталь

Джерело Телеканал новини «24»

Депутат Київської міської ради VII скликання Олена Терещенко-Єскіна заявляє, що будівлю Центрального Гастроному на вулиці Хрещатик, 40 підпалили навмисне.
Про це вона написала у Facebook.
За словами депутатки, активісти довго блокували протиправну реконструкцію Центрального Гастроному. За її словами, заради проведення реконструкції і вчинили підпал у старовинній будівлі на вулиці Хрещатик, 40, причини якого наразі достеменно невідомі.
Протягом тривалого часу Об’єднання громадських організацій “Київське Віче” вимагало повернути будинок по вул. Хрещатик 40/1, а також ділянку 0.15 га, на якій він розташований, у власність міста, здійснити реставрацію зазначеного об’єкту, який є пам’яткою архітектури місцевого значення та повернути йому попереднє цільове призначення, – зазначила вона.
За її словами, від будівлі Центрального універмагу планують залишити лише фасадні стелі, й вписати в них майбутній багатоповерховий офісний центр з двома підземними паркінгами.
Депутат зазначила, що будинок розташований в єдиному кварталі Києва, який повністю зберіг своє дореволюційне обличчя.
Вона додала, що цей універмаг є найстарішим на Хрещатику. Він є пам’яткою архітектури місцевого значення, побудований в 1874 році як готель “Кане” – одне з культових місць для киян, в якому деякий час мешкав відомий художник Михайло Врубель після того як закінчив роботи по розпису Кирилівської церкви, до 1918 року – гетьман Павло Скоропадський (будівля була центром політичних подій), зупинявся відомий український актор і режисер Панас Саксаганський.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело Телеканал новини «24»
20.06.2017