Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Масові протести у Єревані: є перші потерпілі

Масові протести у Єревані: є перші потерпілі

У столиці Вірменії Єревані між протестувальниками та правоохоронцями сталися сутички, оскільки перші намагалися прорвати поліцейський кордон на проспекті Баграмяна. У результаті поліція застосувала шумові гранати та сльозогінний газ. Повідомляється про потерпілих із обох сторін.

Як повідомляє місцеве видання armtimes.com, наразі співробітники вірменської поліції почали звозити туди на водометні машини.

Масові протести у Єревані: є перші потерпілі
Водометні машини на проспекті Баграмяна у Єревані

Крім того зазначається, що лідер протестного руху Нікол Пашинян, який раніше, намагаючись пройти через колючий дріт до будівлі парламенту, отримав травми обличчя та рук, уже повернувся з лікарні до мітингувальників.

Масові протести у Єревані: є перші потерпілі
Лідера протестного руху Нікол Пашинян отримав травми обличчя та рук, але вже з ним все гаразд

За останньою інформацією, він разом зі своїми соратниками проводить закриту нараду в офісі партії “Світла Вірменія”, який також розташовується на проспекті Баграмяна, а опісля має розпочатися мітинг.

Наразі у Єревані повністю паралізовано дорожній рух і закрито десятки вулиць.

Масові протести у Єревані: є перші потерпілі

За деякими даними, серед протестувальників було помічено російських пропагандистів.

Додамо, що протести відбуваються не лише у столиці, а й у Ванадзорі – третьому за величиною місті країни, передає “Радіо Свобода”.

Тут десятки студентів оголосили страйк і маршем дійшли до центральної площі міста, скандуючи “Ми будуємо наше майбутнє!”

Масові протести у Єревані: є перші потерпілі
Протести охопили ще одне вірменське місто – Ванадзорі

Також лунали інші гасла та учасники акції закликали перехожих приєднатися до них.

Чому розпочалися протести у Єревані? Нещодавно у Вірменії відбулися президентські вибори, на яких перемогу здобув Армен Саркісян. Після його інавгурації Вірменія остаточно перейшла від президентської республіки до парламентської, тому новим очільником держави стає прем’єр-міністр.

14 квітня керівна Республіканська партія затвердила колишнього президента Сержа Саргсяна (2008-2018) кандидатом на посаду очільника уряду. З цим не погодилися декі опозиційні політсили, зокрема і лідер партії “Громадянський договір” Нікол Пашинян, відтак Єреваном прокотилися протестні акції.

16 квітня Республіканська партія Вірменії і партія “Дашнакцутюн” вже висунули Сержа Саргсяна на посаду прем’єр-міністра. Такий крок з боку влади ще більше посилив протестні настрої. У результаті розпочалися сутички між протестувальниками та поліцією. Крім того, мітингувальники увірвалися до будівлі Громадського радіо Вірменії в центрі Єревану та заблокували кілька станцій метро.

Джерело Телеканал новини «24»
16.04.2018