Місто і регіон

Львівське сміття хочуть звозити до Ніжина, не виняток і бурківське | Ніжин

Львівська проблема сміття докотилась і до Ніжина. Так на черговому засіданні виконавчого комітету Григорій Олійник повідомив: «До Ніжинської міської ради від Львівської надійшов лист з проханням розглянути  питання утилізації ТПВ на ніжинському полігоні. На робочій нараді їм була дана відповідь, що це не є можливим.»

І це замість того, щоб облаштувати у Львові свій полігон, відповідальність про утилізацію сміття покладають на міста України. Нагадаємо, що львівська трагедія – обвал на Грибовицькому сміттєзвалищі, що сталась 30 травня 2016 року є закономірним наслідком багаторічної бездіяльності міської влади Львова, яка роками звалює сміття на величезне необладнане звалище у Грибовичах, і не спромоглася зробити належну систему вивезення, зберігання та переробки відходів у місті. Така ситуація існує не лише у Львові…

Проханням Львова до Ніжина було не єдиним. З подібним звернулась і Бурківська сільська рада, що на Ніжинщині. У зверненні також було викладено прохання розглянути можливість утилізації побутових відходів об’ємом 10 тонн у 2017 році на ніжинському міському полігоні.

Загалом ситуація у ніжинському районі зі сміттям не втішна. На кожному сході села громада піднімає питання благоустрою та упорядкування стихійних сміттєзвалищ, які вже стали «надбанням» сучасності. Звичайно, найлегшим шляхом в даній ситуації буде перекинути все на ніжинській полігон. Але, як зазначив Ігор Алєксєєнко цим питанням має займатись районна державна адміністрація.

«Це не останнє звернення. Адже існують вимоги екологів, які сільські ради мають виконувати і це на їхній відповідальності, і більш нікому це право не передається законодавчо. Питання доволі цікаве і воно несе в собі небезпечну  складову. Наскільки це правильно сприйметься громадою, особливо по тих подіях, що зараз є у Львові? Не все на сьогоднішній день гаразд і на ніжинському полігоні», – зазначив Григорій Олійник.

Висловився з цього приводу і Ігор Алєксєєнко: «Прокуратура їздить по Ніжинському району, приїжджає в сільську раду і залишає припис, якщо немає полігону. Потім задає питання – куди ви діваєте сміття? Через те, щоб зняти з себе відповідальність сільські ради звертатимуться  до Ніжина, кажучи – у нас сміття немає, ви тільки підпишіть папірець, а ми будемо в себе десь «хоронити». Якщо ми будемо пускати когось з району на наш полігон, то створимо небезпечний прецедент, адже не знаємо, як на те відреагують жителі Прилуцької. Я особисто буду голосувати проти надання дозволу не тільки Бурківці, а й будь-якій сільській раді Ніжинщини. За це відповідальність має нести районна державна адміністрація, виділяючи  землі через районну раду, чи сільську ради.»

Члени виконкому на дане звернення відреагували голосуванням «проти». Також в ході цієї теми було обговорено і актуальне питання інвесторів щодо утилізації, переробки і сортування ТПВ. Та як зазначив Григорій Миколайович до цього є ключові вимоги: інвестор хоче мати гарантії тоннажу сміття і що на цьому ринку не буде конкурентів. Для цього можливо доведеться звозити сміття з інших міст. Відповідно  громада може стати проти цього.

Сміття – це велика екологічна проблема, яка накопичується не лише на поверхні нашої землі, а й осідає в наших легенях, тому відноситись до неї потрібно відповідально.

Марина Волинець

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!