Місто і регіон

Лосинівська ОТГ: перспективи розвитку | Ніжин

10 березня відбулися перші загальні збори в новоствореній Лосинівській об’єднаній територіальній громаді, у якій взяли участь голова Лосинівської ОТГ Володимир Андрієць, заступник Ніжинської РДА Сергій Батрак, голова районної ради Олег Бузун, заступник голови районної ради Наталія Березка, керівники: “АГРОФІРМИ “ЛОСИНІВСЬКА” – Сергій Селютін , ПП «Агропрогрес» -Володимир Мозговий , представник правохоронних органів – дільничий Олександр Тоцький, в.о. старост тих сільрад, які увійшли в ОТГ, а також представники громади. Зала будинку культури того дня була заповнена.

Нагадаємо, Володимир Андрієць був обраний 11 грудня 2016 року головою Лосинівської об’єднаної територіальної громади. Громада об’єднала 10 населених пунктів, у яку входять: Леонідівка, Вікторівка, Степ, Терешківка, Шняківка, Сальне, Садове, Шатура, Погребець та Лосинівка. Станом на 1 січня поточного року на території селища проживає 4265 громадян, в тому числі дітей шкільного віку- 357, дітей дошкільного віку -195, громадян пенсійного віку -1563. Загальна чисельність населення ОТГ – 6440 осіб. На території селища працює понад 20 установ та організацій. За рахунок бюджету органів місцевого самоврядування ОТГ утримує чотири школи: Лосинівка – 2 , Сальне – 1, Шатура – 1, дитячий садок – 1. Закладів культури -17 ( будинок культури, клуби, бібліотеки), також : ФАП -7, амбулаторія -1. На території громади ведуть діяльність 9 сільськогосподарських підприємств різних форм власності, а також працюють ТОВ «Лосинівський маслосирзавод», ВТП РСС «Лосинівський хлібокомбінат», Лосинівське споживче товариство та інші.

                            На перспективу…

У своєму звіті голова Лосинівської об’єднаної громади зупинився на досягненнях та проблемах минулого 2016 року, а також разом із присутніми накреслили перспективи розвитку громади на 2017 рік.

«За час роботи провели 6 засідань сесії, розглянули близько 50 питань. Основні з них: 28 грудня провели 1 засідання сесії, на якому затвердили повноваження голови та депутатів Лосинівської селищної ради. Прийняли у комунальну власність Лосинівської селищної ради 4 школи. Розглянули та затвердили програму безкоштовного харчування дітей. Призначили вибори старост на 2 квітня. Розглянули та затвердили місцеві податки та збори. Прийняли та затвердили бюджет в сумі 25 млн.грн. з яких планується: на медицину 5 млн. 800 тис. грн..; на фінансування освіти (шкіл та дитячого саду) 14 млн., з них на заробітну плату педагогічних працівників та технічних робітників 12 млн.грн., оплата енергоносіїв – 1 млн. Купівля будівельних матеріалів, продуктів харчування, канцелярських товарів – 1 млн. На культуру-1 млн. грн.. (заробітна плата та оплата енергоносіїв). На благоустрій сіл та селища заплановано 300 тис.грн. На пожежну охорону – 600 тис.грн. На соціальний захист населення 1 млн.грн. (оплата праці соціальних робітників та виплата матеріальної допомоги населенню). На управління – 2 млн. 300 тис. За січень – лютий цього року податкових надходжень надійшло 1 млн.700 тис.грн., уже профінансовано 1 млн. 200 тис. на культуру, управління, благоустрій, пожежну охорону, дошкільну освіту. Загальна освіта і медицина фінансувались з державного бюджету на суму 1 млн. 900 тис. грн.. У порівняні з 2016 роком надходжень Лосинівська селищна рада за рік отримала 3 млн.500 тис.грн., в тому числі дохід від продажу 2 –х земельних ділянок 710 тис.грн. Додаткові кошти з Фонду регіонального розвитку плануємо використати на ремонт школи, дитячого саду ( ремонт даху, на фасаду), реконструкцію центральної площі – проекти вже розробляються, а також на вуличне освітлення ( вулиці Київська, Гетьманська, Героїчна, Суворова, Мічуріна, Пушкіна). На ремонт доріг Талалаївка – Лосинівка, Лосинівка – Шняківка та Лосинівка – Шатура по програмі співфінансування виділяємо 200 тис.грн. Також заплановано ремонт комунальних доріг: вулиці Шкільна, Коцюбинського, Ф.Мотильової, Чернишевського дороги без твердого покриття. Розробляється програма по розширенню сфери діяльності комунального підприємства, закупка техніки для збирання сміття, розчистки вулиць від снігу, ліквідації стихійних смітників, проведення робіт по благоустрою населених пунктів. В цьому році будуть проведені роботи по поновленню нормативно-грошової оцінки землі по Лосинівці та с.Погребець, а також проведена інвентаризація земель по всій території громади. Оформляється 9 пасовищ у комунальну власність Лосинівської селищної ради. На території створені 2 фермерські господарства – Селютин Сергій Тихонович (обробляє 199 га. – 21.11.2016 р.та Симончук Олександр Володимирович (обробляє – 56 га. – 06.09.2016 р.)», – прозвітував перед громадою Володимир Андрієць, а також висловив подяку керівникам та працівникам ПП «Агропрогрес» та Агрофірми «Лосинівська», громадянам селища, які своїми тракторами активно розчищали місцеві вулиці від снігу.

Зробимо нашу громаду найкращою на Чернігівщині!

По тому звітував перед своїми виборцями депутат Ніжинської районної ради від ВО «Батьківщина» Віктор Кільовий, який поділився з присутніми перспективами роботи, розповів про проблеми, які виникли та про пошуки шляхів їх вирішення. Слід зазначити, що Віктор Кільовий педагог з 36 – річним педагогічним стажем. Працює заступником директора Лосинівського МНВК.

«Я постійно звертаю увагу керівництва району та обласних депутатів на проблеми, з якими звертаються до мене жителі громади. Так, ще на початку листопада 2016 року звернулися до мене жителі декількох вулиць селища Лосинівки, що до зміни часу відправлення автобуса Ніжин – Лосинівка. З лютого 2017 – го цей рейс став на 20 хв. ходити раніше, як результат значна частина батьків і учнів встигають до школи і садочку на 9 .00. , тобто своєчасно. Я розумію, що це не вирішить повністю підвіз учнів із віддалених вулиць, але це питання на контролі в голови громади В.Андрійця. Нажаль, наразі, залишається відкритим питання нового маршруту Лосинівка-Чернігів, він необхідний, аби жителі громади мали змогу доїжджати до обласної лікарні.
Доведу до відома, що мій перший запит був стосовно невиплати оздоровчих працівникам соціальної сфери, але це вирішилось позитивно на рівні району – в кінці року кошти були виплачені. Мною поданий запит до РДА і районної ради про наближення термінів підвищення посадових окладів і ставок педагогічним працівникам, які фінансуються з місцевих бюджетів. Наразі чекаю на позитивну відповідь.
Разом із заступником голови Ніжинської районної ради готуємо звернення до народного депутата від ВО «Батьківщина» Валерія Дубіля стосовно водіїв шкільних автобусів, а саме про включення їх до списку посад працівників. Адже існує такий парадокс – технічні працівники входять до цього списку, і їм до відпустки додається 4 неоплачувані дні, а шоферам автобусів – ні ( згідно додатку до Постанови Кабміну від 13.05.2003р.№6790).», – окреслив головне Віктор Кільовий.
Він також підняв питання доставки нарахування субсидій для селян. «Не кожен має змогу дістатися до міста, аби отримати на руки роздрукований лист із нарахуванням. І як результат – людина не може знати обсяг субсидії, аби розраховувати спожите. », – наголосив депутат, та додав: «До мене уже декілька раз звертались жителі громади, щодо відділення «Ощадбанку», який функціонує на території селища. Умови самого приміщення жахають та нагадують не що інше, як сарай!».

І наостанок депутат районної ради закликав, – «Потрібно зберегти те, що маємо, бо наприклад ходять чутки про об’єднання початкової школи, про недоцільність існування комбінату і т.д. Я вважаю, що яка б влада не була, треба вчити і лічити!. На закінчення хочу всіх запевнити, що мені не байдужі проблеми Лосинівської громади, бо я тут живу і працюю і всі разом зробимо нашу громаду найкращою на Чернігівщині!»

 

                Коли слова не розходяться з ділом…

Заступник голови районної ради Наталія Березка виступаючи перед присутніми наголосила на тому, що красномовством чиновників чи пустими обіцянками люди ситі по горло, тому сьогодні на сході громади вона як і кожен має це робити звітує про те, що зроблене за рік для Лосинівської громади спільно з депутатським корпусом. А розмови, на кшталт: що відбувається…. і куди ми йдемо….. нікому не потрібні….В першу чергу Наталія Олексіївна подякувала за роботу та співпрацю депутатам районної ради від ВО «Батьківщина» Катерині Постол та Віктору Кільовому. «Дякую за чітку позицію, за підтримку жителів громади, яку ви представляєте та відстоюєте у районній раді. За боротьбу проти закриття школи у селі Бурківка. Бо саме масова ліквідація шкіл, яку здійснює зараз держава – це не що інше, як наступна хвиля знищення українського села. Перша – понівечила його економічним шляхом ліквідації колгоспів та його майна, друга – довела до руйнації знищення культури.

В той час, коли не вистачає бюджетних коштів на соціальні заходи в районі, ви чітко відслідковували справедливе та раціональне їх використання. Голосували проти підняття зарплат посадовим особам та ремонту будівлі адміністрації», – наголосила заступник голови районної ради.
За словами Наталії Березки, завдяки співпраці депутатів різних рівнів вдалося зробити багато корисних справ для Лосинівської громади впродовж року. За 2016 рік за сприяння депутата Чернігівської обласної ради Сергія Охонька було встановлено 28 дитячих майданчиків, зокрема два у Лосинівці ще раніше, й один був подарований малечі з Сального. Для Лосинівської ЗОШ були привезені сучасні меблі на 110 місць( парти та стільці), завдячуючи Миколі Шматку, Депутату обласної ради. Для школи 1-3 ст. придбані спортивні м’ячі, для початкової школи – ноутбук. У всесвітній День бібліотек, завдяки співпраці з ніжинською письменницею Тетяною Винник та обласним депутатом Сергієм Охоньком, вдалося поповнити бібліотеки деяких сіл. Нові екземпляри книг отримали і села, що увійшли до Лосинівської об’єднаної громади, а саме бібліотека с. Сального та с. Терешківки. Також було надані кошти для ремонту Терешківського будинку культури. Що стосується медичної галузі, то в цій сфері звісно є факт недофінансування, як і в кожній іншій. Але батьківщинівці не осторонь і медицини. У минулому 2016 році 40 тисяч гривень депутатських коштів було направлено на цю галузь Ніжинщини обласними депутатами М.Шматком та С. Охоньком, а саме на закупівлю ліків першої невідкладної допомоги для ФАПів., в тому числі і Лосинівської громади. Зокрема, завдяки допомозі обласного депутата С.Охонька надано кошти на ремонт ФАПу в с. Шатура – населеного пункту, що увійшов до Лосинівської ОТГ, також завдяки депутату в Центральну районну лікарню було придбано постільну білизну для найменших пацієнтів. Для родини з Лосинівки , де є інсулінозалежні, придбано глюкометр та тест –смужки.
«Переконана, що робота наша у медичній сфері продовжиться і надалі», – наголосила Наталія Березка, а також подякувала громаді за те, що активно долучаються до надання допомоги в зону АТО для наших бійців.

                         Різне та наболіле

Щодо дотримання правопорядку на території, з метою профілактики, запобігання та припинення адміністративних правопорушень і злочинів, захисту життя та здоров’я громадян на території ОТГ доповів дільничний інспектор міліції Олександр Тоцький. Прозвітували перед громадою орендарі – керівники ФГ Селютин Сергій”АГРОФІРМИ “ЛОСИНІВСЬКА” та Володимир Мозговий  ПП «Агропрогрес».
З огляду на збурення присутніх у залі багатьох селян вказувало на те, що певні суперечки між людьми та орендарем є, зокрема претензії стосувалися до Сергія Селютіна, який нині господарює на «залишках» колишнього колгоспу . А деякі селяни й досі пожинають плоди «нездорової пристрасті до всілякої липи» … Адже й досі обіцяних за продаж майнового паю деякі люди не отримали. Час від часу можна почути нарікання: розвалили колгоспи!. Ніхто їх не розвалював — самі розвалилися і «розтяглися». Тож на завершення сходу громада підняла питання продажу майна КСП «Агрофірма «Лосинівська», та шукали логічної відповіді на першоджерельне питання, – «Хто ж розвалив їхній колгосп!???», – та так до істини і не дійшли. По тому й розійшлися… Отака правда. Типова історія чи не для кожного села, де були колгоспи. А на жалюгідних рештках минулої слави, дехто нині пробує господарювати…

Тетяна Марченко

фото автора


Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!