Україна і світ

Куди зник Сенцов? Правозахисниця розповіла, де треба шукати політв’язня

Куди зник Сенцов? Правозахисниця розповіла, де треба шукати політв’язня

Український політв’язень Росії Олег Сенцов може перебувати в лікарні, зважаючи на заяву виправної колонії про те, що режисера у них немає.

Таку думку в коментарі виданню “Укрінофрм” висловила правозахисниця Тетяна Щур.

Раніше 27 лютого стало відомо, що Олега Сенцова немає у російській виправній колонії №8 у місті Лабитнангі на Уралі.

Думаю, Олега Сенцова зараз треба пошукати в лікарні. Чому? По аналогії з Кольченком. Після привітання з Новим роком від МЗС України Сашу спочатку відправили на 10 діб у ШІЗО, а потім – в лікарню на обстеження (тепер його вже повернули назад). Можливо, з Олегом сталося те саме,
– розповіла Щур.

“Але це – лише мої припущення. Необхідні запити від офіційних осіб, тому що ні родичам, ні адвокатам відомостей не нададуть. Але і я сама зараз писатиму листи через “ФСВП-лист” в тюремну лікарню ФСВП ЯНАО (Ямало-Ненецького автономного округу)”, – додала правозахисниця.

Вона також уточнила, що “Сенцова могли відвезти і в цивільну лікарню, куди возили після прибуття”.

Хто такий Олег Сенцов? Український кінорежисер, сценарист і письменник. 11 травня 2014 року Сенцов вийшов на акцію протесту в Сімферополі, де був затриманий ФСБ Росії за підозрою в тероризмі. Через деякий час Сенцова перевезли у слідчий ізолятор до Москви. У серпні 2015 він був засуджений до 20 років колонії суворого режиму.

Джерело Телеканал новини «24»
27.02.2018