Новини Чернігова

Куди діватимуть корів жителі Чернігівщини, якщо підприємства відмовляться від домашнього молока? ВІДЕО

Куди діватимуть корів жителі Чернігівщини, якщо підприємства відмовляться від домашнього молока? ВІДЕО

Молоко від «бабусиних» корів  — доведеться або випити самим, або вилити. З першого січня в Україні молокопереробні підприємства мали б відмовитись від  прийому домашнього молока,  — за європейськими стандартами, це сировина другого гатунку. Поки заборону відклали до 1 липня 2018 року. У селі Печенюги власники корів кажуть – за ці півроку треба вирішити, шо робити із своїми годувальницями.

Мешканка села Печенюги Новгород-Сіверського району Світлана Гаєвська тримає двох корів. Була й третя. Збули, каже жінка, бо  важко. Зараз корови тільні, доходу нема, а годувати та доглядати треба.

Від молока заробіток — невеликий, проте стабільний, говорить господиня. Якщо з 1 липня підприємства не прийматимуть молоко у населення, пенсіонери збуватимуть худобу, ділиться переживаннями Світлана Анатоліївна. Вона ж корів не здаватиме.

На зауваження, що молоко від населення не відповідає європейським стандартам, пані Світлана каже: «Люди добрі, ми ж самі його п’ємо, мої діти п’ють. Тому слідкуємо. Корів підмиваємо. Зараз вони брудненькі стоять, бо не дояться, вони тельні. Будуть телиться через 2-3 тижні. Тому ми зайдемо, погодуємо їх. А взагалі корова відмивається, молоко чисте. Хоч і кажуть, що від селян молоко брудне — неправда. Ми самі його п’ємо. Вдома ти ж більше корові даси: буряка, картоплі».

Поки селянам не заборонили здавати молоко, вони щоранку приходять в центр Печенюг, тут облаштували пункт прийому сировини.

Детальніше у сюжеті Сівер Центру:

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
01.02.2018