Місто і регіон

“Крик душі” ніжинських ветеранів:”Не відбирайте наше свято!” | Ніжин

Не за горами травень, а з ним одне з найголовніших свят – День Перемоги. З цього приводу редакція «Нежатину» завітала в міську організацію ветеранів, яку очолює Л.Г. Алексеєнко. Поцікавились про список заходів, які будуть проводитися в честь свята з 4 по 9 травня.

4 травня:
10.00 – мітинг на Центральному кладовищі
11.00 – мітинг в Конотопському парку
12.00 – мітинг на Авдіївському кладовищі
13.00 – мітинг на місці розстрілу 26 членів Ніжинської підпільної організації Я.П. Батюка
14.00 – Мітинг на місці розстрілу жителів міста в районі цегляного заводу

5 травня:
11.00 – зустріч міської організації ветеранів з керівництвом міста для вручення ювілейних медалей в залі міської ради.

9 травня:
9.30 – Хода від парку Гоголя до Пам’ятного Знаку

Також, мали честь поспілкуватися з Ветераном Великої Вітчизняної війни та праці, почесним громадянином Чернігівської області Петром Андрійовичем Крапив’янським, який, по щасливому збігу обставин, був у кабінеті організації ветеранів.

Петро Андрійович Крапив’янський у свої 16 років став народним месником. У складі партизанського об’єднання «За Батьківщину» ходив у розвідку, брав участь в боях. 22 травня 1943 р. отримав тяжке поранення, а у вересні 1943 р. форсував Дніпро. Відбиваючи атаки гітлерівців, разом з друзями зайняли плацдарм на правому березі і утримували його до приходу радянських військ. Партизани виконали завдання і продовжили бойові дії у складі армії. Петро Андрійович одержав направлення у полкову школ Воював у складі Білоруського фронту командиром відділення 82 мм. мінометів. Після поранення та контузії — короткочасне лікування і знову в бій. Перемогу святкував на території Німеччині. Батьківщина відзначила мужнього воїна бойовими нагородами. У 1959 р. закінчив Харківський юридичний інституту. Працював помічником прокурора, старшим слідчим у прокуратурі та МВС. Петро Андрійович понад сорок років проводить активну громадську та військово-патріотичну роботу. З часів Великої Вітчизняної він веде щоденник. Події тих час описує у своїх оповіданнях, які друкуються в газетах та в книжках. У своєму творчому доробку має вже 4 книги. Але, не дивлячись на героїзм і заслуги ветеранів, теперішня влада розглядає рішення, щоб припинити святкування 9 травня. Всі присутні: декілька дітей-війни, ветерани й голова організації, наголосили на те, що про цю героїчну перемогу забудуть, як і про першу світову війну. Вони збентежені фактом призначення звання «герой України» людям, які вбивали воїнів червоної армії, а також перейменування вулиць, які були названі в честь солдатів. Для того, щоб донести правду до підростаючого покоління, а не ту історію, що займає пару сторінок в шкільних підручниках, ветерани особисто відвідують школи і проводять відкриті уроки. “Ми маємо зробити все можливе, щоб наступні покоління не забули про цю темну пляму в історії людства”, – зазначили ветерани.

Володимир Борисюк

Джерело: Нежатин

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close