Україна і світ

“Кремлівським списком” Мінфін США висміяв санкції проти Росії, – експерт

"Кремлівським списком" Мінфін США висміяв санкції проти Росії, – експерт

Публікацією видозміненої “кремлівської доповіді” Міністерство фінансів США виставило на посміховисько урядових експертів, які готували санкційний список із наближених до Володимира Путіна олігархів та чиновників.

Про це в статті для Politico пише експерт Atlantic Council Андерс Ослунд, який надавав рекомендації під час створення цього списку.

Так, головною метою цього документу було виявлення осіб, які збагатилися і отримали високі посади завдяки корупційним зв’язкам із Кремлем. Державні відомства, за словами міжнародного аналітика, сумлінно виконали роботу згідно з цими настановами, але невідомий чиновник (Ослунд припускає, що це міг бути хтось із Держдепартаменту США, Мінфіну або Білого дому) напередодні подання “кремлівського списку” у Конгрес забракував його першопочатковий варіант, нагадує автор публікації. Таким чином, громадськості представили перелік російських бізнесменів, повністю скомпільований із минулорічної статті Forbes, та імена верхівки президентської адміністрації і уряду РФ. Загалом – 210 осіб.

Глава Мінфіну завдав величезної шкоди, поставивши підпис під цим списком. Хто тепер повірить будь-яким даним від цього відомства? Він висміяв санкції США щодо Росії і зробив закон “Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій” неефективним. Оскільки Мінфін опублікував цей список, відповідальність несе міністр Стівен Мнучін одноосібно,
– констатує Ослунд.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану “кремлівську доповідь”. До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які розділені на чотири категорії: “Президентська адміністрація”, “Кабінет міністрів”, “Інші високопоставлені політичні лідери” та “Олігархи”.

Джерело Телеканал новини «24»
01.02.2018

Facebook
Close