Україна і світ

“Кремлівський список”: Мінфін США роз’яснив ситуацію з оголошенням санкцій проти росіян

"Кремлівський список": Мінфін США роз’яснив ситуацію з оголошенням санкцій проти росіян

Попри те, що в оголошеному “кремлівському списку”, де фігурує 210 російських політиків та олігархів, не вказано про введення санкцій проти них, у Мінфіні США переконують, що санкції проти окремих фігурантів з цього переліку будуть введені.

Як пояснив міністр фінансів США Стівен Мнучін, у “кремлівському списку” є таємний розділ, де передбачено введення санкцій проти окремих росіян. Однак його не озвучили заради того, щоб ці особи, які фігурують у цьому переліку, не зуміли вивести гроші заради приховування своїх злочинів. І таким чином не уникнули відповідальність. А також щоб запобігти розголошенню конфіденційної інформації. Про це пише видання Bloomberg.

Варто зазначити, що після того, як була оприлюднена “кремлівська доповідь”, на Мінфін США посипалося чимало критики зі сторони конгресменів. Причина в тому, що у відкритій частині не було вказано про запровадження санкцій проти Росії та її представників. А запропонований перелік просто містив список російських мільярдерів зі списку Forbes. При цьому помилка, яку допустив Forbes у своєму списку (неправильно було написано ім’я та прізвище одного з мільярдерів), була і у “кремлівській доповіді” Мінфіну США.

При цьому деякі сенатори виступають за те, що секретну частину “кремлівської доповіді” слід негайно оприлюднити, а санкції проти осіб, які там вказані, були введені негайно.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану “кремлівську доповідь”. До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які розділені на чотири категорії: “Президентська адміністрація”, “Кабінет міністрів”, “Інші високопоставлені політичні лідери” та “Олігархи”.

Варто додати, що один із співавторів доповіді заявив, що “кремлівський список” з переліком осіб, проти яких мали ввести санкції, був замінений на список російських мільярдерів Forbes без згадування про запровадження санкцій в останню мить невідомим високопосадовцем.

Джерело Телеканал новини «24»
01.02.2018

Facebook
Close