Україна і світ

“Кремлівська доповідь” – чорна мітка для впливових осіб у Росії, – Портников

"Кремлівська доповідь" – чорна мітка для впливових осіб у Росії, – Портников

Політолог Віталій Портников пояснив, що для Росії означає новий список санкцій від Мінфіну США.

Таку думку він висловив у своїй статті для Liga.net.

Автор зазначає, що хоча доповідь США наразі не повинна викликати ніяких серйозних наслідків для російської еліти. Але цей “кремлівський список” має вагому відмінну рису у порівнянні з списками санкцій США та ЄС.

Ці списки враховували насамперед зв’язок Володимира Путіна зі своїм власним оточенням. У них потрапили державні службовці, висунуті на свої посади Путіним, і олігархи, які зобов’язані своїм добробутом путінському заступництву,
– зазначив Портников.

Важливий момент – у списку нема олігархів часів правління Бориса Єльцина, на яких санкції не поширюються. А саме вони відповідають за створення нинішнього режиму у Росії.

“Кремлівський доповідь” – не телефонна книжка, а перелік осіб, які приймають рішення, що впливають на їх прийняття, які отримують від цього прийняття прибуток і так далі. Це справжнісінький “дамоклів меч” над головами кремлівських і довколакремлівських злодюг, всіх цих торговців автомобілями, що перетворилися в нафтових і газових магнатів, банкірів і політиків,” – пише політолог.

Віталій Портников зазначив, що так званий 27-річний симбіоз Заходу і російського капіталізму, схоже, добігає кінця. Але ці чорні списки ще більше згуртують російську еліту навколо Володимира Путіна.

Потрібно зрозуміти одну дуже просту річ. Росія зміниться навіть не тоді, коли з великої політики підуть Путін з Медведєвим. А тоді, коли з політичної сцени країни підуть ті, хто не потрапив у ці списки – Чубайс з єльцинським зятем Юмашевим,
– переконаний експерт.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану “кремлівську доповідь”. До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен – 114 чиновників і 96 бізнесменів.

Джерело Телеканал новини «24»
30.01.2018

Facebook
Close